Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balkormányos forgalom a...

Balkormányos forgalom a szeretnék közlekedni jobbkormányos Autóval. Vezettem már jobbkormányos autót ilyen forgalomban, csak rövidtávon. Mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Van esetleg itt olyan akinek Jobbos autója van balos forgalomban ? szeretném meghallgatni a tapasztalatait a kezdeti időszakról, mit kellett megszokni.. hogyan előz.. stb :)

2017. febr. 22. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Sok éve hajtok jobbos kocsit itthon. Ugyan csak hobby autóként de teljes értékűként lehet használni. Előzéssel se volt soha semmi gondom. Ha valaki ül mellettem akkor elég egyszerű ha nem akkor pedig bekapcsolom a bal oldali tükörben lévő kamerát.


35.000 km-t raktam bele itthon. Szóval nem csak 200km után ugatok!

Valaki szerint életveszélyes és használhatatlan. Nah ezek az emberek 90%-a nem is ülj jobbos kocsiban, de a maradék 10%-a se birtokolt ilyen kocsit.

2017. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szar vele előzni, meg meg kell szokni, hogy jobb oldalon ülsz. amugy semmi extra.
2017. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Motorikusan erős autót vennék, vagyis tervben van a következő 3 hónapban. :) Azzal nem lenne probléma. A Kamera a te autódban gyári? vagy utólag lett beszerelve ? :)
2017. febr. 22. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Balos forgalom szigetországokba van, azok közül a legközelebbihez is elmenni nem kevés távolság.

A kötelező biztosítás meg horror ár lesz! Ugyanis ha nem pár napig turistaként vagy nem használhatsz idegen rendszámmal lévőt egyik szigetországba se.

Mindenhol más a pontos szabály, ezért, ne írjam már végig japántól ausztráliáig...

Angoloknál két hétig használhatod ha nem turista vagy és 14nap után forgalomba kell helyezned angol rendszámmal, biztivel, útadóval, stb. és angol műszakit csak fordított lámpafoncsor és mph -s műszer esetén kapod meg!

Japánoknál is hasonló a szitu.


Az előzéssel nem az a fő gond, hogy gyenge a kocsid, hanem holt térbe van a legfontosabb terület! Kamerával se 100% tökéletes de fényévekkel jobb, mint nélküle!

2017. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én írtam rosszul. Itthon, Magyarországon szeretnék jobbkormányos Autóval közlekedni és erről szerettem volt bővebb infót. Tisztában vagyok vele, hogy a lámpákat ki kell cserélni. :) Az Autó árán felül még félretettem 1 millát csak arra hogy forgalombahelyezhessem a kocsit.
2017. febr. 22. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
A nehezen belátható jobbos kanyarokban és elágazásokban még hátrányos.
2017. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és persze az összes parkolóház, autópálya kapu, stb. alkalmával át kell másznod az anyósülésre.
2017. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én autóval nem mentem, egy Fiat Ducato Maxival és hosszú futóval igen. Angliából hoztam Kolozsvárra, eleinte rémálom volt, egyrészt hogy hosszú volt, először ültem benne, a tükörben nem pont azt láttam, amit egy balos autónál, szűk helyeken szar volt vele forogni, a váltó idegesített, hogy bal kézzel kell váltani. Autópályán már jobb volt. Azóta se mentem vele, de ne is akarok. Lehet megszoknám, de valahogy nem gerjedek rá.
2017. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!