Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti láttatok már olyan sofőrt...

Ti láttatok már olyan sofőrt (nem tanulóvezetőt) aki kétszer megállt a STOP táblánál?

Figyelt kérdés
20 éve vezetek, 10 éve vagyok építésvezető, nagyon sokat járom a várost céges autóval. 20 év alatt, meg úgy egész életemben csak egyszer láttam autót aki kétszer állt meg a Stop táblánál. Ráadásul maga a céges iroda olyan helyen van hogy Stop tábla van az oda vezető úton, tehát minden nap többször is arra megyek.
2017. febr. 24. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
Mért kéne 2x megállni a stoptáblánál?
2017. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
A STOP táblánál EGYSZER kell megállni!
2017. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem. Egyszer a stop táblánál, egyszer pedig a kereszteződésnél.
2017. febr. 24. 19:02
 4/23 anonim ***** válasza:
23%

#1 - egyszer a tábla vonalában, aztán onnan előregurulni amíg megfelelően belátod a kereszteződést és ott újból megállva felméred mehetsz-e.


Én láttam ilyet, egy cimborám annyira szabályok mentén éli az életét, hogy megcsinálja ezt a saját autójával is. Oké, 12 év alatt szerintem nem vezetett 5000 km-t...

2017. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Amugy elég idegesitő lenne ha mindenki ezt csinálná főleg ha nem jön semmi.
2017. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Nem a tábla vonalában kell megállni, de sok esetben kétszer kell megállni, ha STOP vonal van felfestve.

A STOP vonalnál kötelező (lenne) a megállás, de az elsöbbséget a kereszteződés szélén kell megadni, az elsőbbséggel rendelkezőt nem akadályozva.

Tehát a kereszteződés széléhez gurulva ismét megállva kell elsőbbséget adni, sok helyen a STOP vonalról nem is látható be a kereszteződés.

2017. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

20 éve vezetsz, és nem ismered az egyik legalapvetőbb szabályt


ez nagyon szomorú

2017. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, ha szabad az út, a kereszteződés szélénél már nem kell nullára megállni, az a vonalnál volt kötelező
2017. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

He? Ilyet minden nap csinál mindenki szűkebb utcákban.

Megállsz a vonalnál, de rájössz, hogy nem látsz ki, és utána kiengeded az autó orrát, amennyire csak lehet, és ott is kinézel. Ez alap dolog.....

2017. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Hogy is van? Rendőr, lámpa, tábla, útburkolati jelek, és egyéb= ami pl jelzőőr.stb! vagyis meg kell állni, amennyiben előrébb van felfestve az útburkolaton a stop! le lehet pontozni, nekem nem fog fájni, de amennyiben téged egy ilyen szituban lemeszelnek jobban fog fájni! Nem tegnap vizsgáztam.Ha meg is állsz mit is veszítesz ?
2017. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!