Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti láttatok már a magyar...

Ti láttatok már a magyar utakon kakaskodást, verekedést?

Figyelt kérdés

Esetleg vannak az oroszhoz kicsit is hasonló magyar videók?

(egy-két Totalcar által megosztott kiabálósat láttam, de semmi extra)


Én még jó 10 éve láttam egyet faterommal, akkor csak 12-14 éves lehettem, az előttünk lévő két autó megállt, mindketten kiszálltak, amelyik közvetlenül előttünk állt annak a sofőrje tűnt gyengébb fizikumúnak,így rögtön egy emelőrúddal kezdett, hadonászott vele, faterom meg kikerülte őket, és aztán még mondta,hogy a tükörből látta,hogy meg is csapta a rúddal a másikat, de én hiába fordultam hátra nem láttam, pedig kíváncsi lettem volna.

(mások megálltak, apám gondolom miattam nem)

Ezen kívül soha nem láttam még semmi hasonlót, igazából még beszólást sem.

Ezért is lennék kíváncsi,hogy idehaza ez mennyire jellemző?


2016. febr. 28. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Na hát van mesélnivalóm, láttam hármat, az egyikbe sajnos bele is kerültem - és még csak alig több mint másfél éve vezetek, ezek mind ezalatt történtek! :)


Az első nem olyan durva. Szentendre felé tartottam Budapest irányából, a Szentendrei úton. Van ott egy rövidke szakasz, fizikailag ketté van választva az út 2-2 sávra egy fallal. Ez az a szakasz ahol valamiért mindenki kétszázzal vereti - ezúttal is ez volt, de mint tudjuk, két dudás nem fér meg egy csárdában. Én mentem úgy 120 körüli tempóval, de még így is levillogott egy fekete Porsche. Lehúzódtam, elment mellettem, és mögötte egy BMW, a Bangle-féle 6-os, a hangja alapján volt benne erő rendesen. A lényeg, hogy ezek versenyeztek egymással, csakhogy a szakasz végén látszódott egy rendőrautó. Természetesen az elöl lévő Porsche azonnal nyomott egy erős féket, a BMW viszont nem kapcsolt időben, picit belement hátulról. Nem vészesen, de lerepült egy rendszámtábla, meg a bömös lökhárítója kicsit lógott. Na de ezután jött csak a viccesebb rész! A BMW azonnal bevágott a Porsche elé jobbról (a rendőr közben elment), és megállt előtte, ezzel a fél kocsisort megállítva, én pont a Porsche mögött voltam. Kiszállt belőle két srác, olyan 18-19 körüliek lehettek (gondolom az igazi bunyó akkor volt, amikor a srácok hazavitték apuci kocsiját összetörve), nem volt jó fizikumuk, az egyik magas és sovány, a másik kifejezetten dagadt. Megindultak a Porsche felé. Az egyik elkezdte ráncigálni a jobb oldali ajtót, de a kocsi be volt zárva, a másik meg bal oldalt ordibált, a magyar nyelv összes trágárságát ötvözve. Mivel ez nem járt semmi eredménnyel azon kívül, hogy egy egész kocsisor káromkodott, dudált és trágárkodott mögöttem, a bal oldali srác belerúgott egyet a sportautóba, de úgy elég erősen. Akkor pedig a Porsche bal oldali ajtaja kivágódott, jó erősen megcsapva a bal oldalt álló magas srácot (hátra is esett ahogy kell), és kiszállt a kocsiból a tulaj, nem kis darab ember. A dagadt srác azzal bevágódott a BMW vezetőülésébe, a magas szintén odafutott és beszállt, aztán elhajtottak sietve.


A második eset még kevésbé érdekes, nem is részletezem, a piros lámpán átment egy Swift, majdnem nekiment egy Opel oldalról, a két sofőr ordibált egymással sok percen keresztül, aztán elmentem még mielőtt vége lett volna.


A harmadik az, amibe én is belekerültem.


Balatonra tartottam éppen egy nagyon szép nyári délutánon, egészen addig tökéletes napom volt. Az M7-es közepesen tele volt, én pedig próbáltam előre törni amennyire lehetett, mindig a gyorsabb sávba csatlakozva. Le volt engedve a tetőm (BMW E36 328i kabriót hajtok, ha jó az idő).


A probléma akkor volt, amikor megálltam egy benzinkútnál. Éppen soroltam ki a lassító sávba, hátranéztem, mögöttem senki nem sorolt épp ki, ezért kiraktam az indexet és lehúzódtam. Gyorsan lassítottam, közben beért mögém egy új Merci - aztán eszeveszett ordibálás, káromkodás, dudálás hallatszott közvetlen a hátam mögül. Hátranéztem, de már nem láttam semmit - később tudtam meg, hogy a Merci mögé bevágódott, és jobbról megpróbálta kiszorítani egy sufnituningolt, hangos Honda, ebből eredt a vita. Nem érdekelt nagyon, megálltam a benzinkúton, és a Merci a mögöttem lévő csaphoz - a Honda pedig keresztbe elénk, bömbölő magyar rap hallatszott belőle. Ott már éreztem hogy balhé lesz, reméltem hogy sem én sem az autóm nem fog belekerülni, de nem tudtam kimenni onnan, mögöttem a Merci volt előttem meg a Honda. A Merciből kiszállt egy negyvenes pasas meg a barátnője, a nő tankolni indult, a pasas meg csak megállt az autója mellett, elég idegesen. A Honda két oldalán hirtelen megjelent az abban utazó két huszonévesnek kinéző, iszonyatosan bunkó beszédstílusú fickó, és megálltak a Mercis pasas előtt elég közel, aztán felvázolták hogy fogják mindjárt szétlapítani a fejét, meg aztán a barátnőjét is, ha nem kér bocsánatot amiért befékezett. A pasas is hasonló stílusban válaszolt, a barátnője próbálta leállítani - csakhogy nem jól sült el, ugyanis a nő azt mondta: "Hagyd már őket a francba, hadd dühöngjenek, látod milyen suttyó parasztok". Na itt meg is állt az ordibálás, fél másodpercnyi feszült csend, aztán az egyik fiatal tag felordított a nő édesanyját szidalmazva, és villámgyorsan megkerülte az autót, a nőt elkezdte ráncigálni. Erre az idősebb pali, aki látható, hogy nem volt a helyzet magaslatán, felüvöltött, hogy "dehát az a srác fékezett be előttem, miért nem őt b*szogatjátok?"


Na ennyi kellett, a srác aki nem a nőt bántotta, elindult felém, és engem kezdett el szapulni, valamint rácsapott izomból ököllel a kocsim csomagtartójára. Itt mellékesen megjegyzem: majdnem 10 éve küzdősportolok, 4 év kickbox majd 6 év MMA, tehát nem annyira ijesztett meg a piercinges, tetkós paraszt, viszont nagyon felidegesített, hogy hozzáért az autómhoz. Gyorsan visszaraktam a benzintöltő csövet a helyére, és közöltem vele halkan, hogy ha most elhordja magát akkor még a saját lábán fog elmenni a spanjával együtt, és ne merjen még egyszer hozzányúlni az autómhoz. Erre a forma a lehető legrosszabbat tette: belerúgott a bal hátsó kerékbe. Ott az agyam piros jelzést adott, nekiugrottam, két ütéssel leterítettem, majd nekimentem a másiknak, aki még mindig a nővel volt elfoglalva. Letéptem a nőről, a fejét belevertem kétszer a benzinkút egyik tartóoszlopába, ezzel mindkét srác feküdt a földön, az egyiknek az orra meg a szája vérzett, a másiknak a feje felszakadt.


A Mercis pasas látszott, hogy azért tőlem is tart ezután kissé, de lenyugodtam, és miután a srácokat pár benzinkutas segítségével (akik közül egy nő szerencsére felvette kamerára az eseményeket, ami hasznos volt, hogy tisztázzuk a rendőrökkel a dolgokat) félrehúztuk amíg a mentők ki nem értek, a Hondát meg az egyik kutas arrébbparkolta, leültünk megvárni a rendőröket egy kávé mellett. A nő megköszönte, hogy "leszedtem róla azt a tetűt", a pasas meg nem szólt semmit, látszott hogy nagyon szégyenkezik, hogy nem volt képes bármit is tenni azon kívül hogy rám uszította azt a két vadembert.


Ez volt tehát az én esetem, elég hosszú, de remélem ebből levonod a következtetést: igen, vannak itt is verekedések! Csak azt remélem nagyon, hogy nem fogok belekerülni bármikor a jövőben. :)

2016. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi értelmi nincs a kakaskodásnak, a verekedésnek még akkor sem, ha koccoltak is. A malőrt meg nem történtté tenni úgysem lehet, sérül mindkét autó, mindketten rohangálhatnak javíttatni.

Mégis vannak veszekedések, és verekedések. Nemrég magam is majdnem belekeveredtem : egy kisváros főutcáján haladtam, gyorsan utolértem egy 35-el haladót. Megelőztem, a közeli 2 km-re lévő benzinkútra igyekeztem. Rám villogott, majd követett a benzinkútra, ahol nagypofával kérdezett : hová sietek? Mondtam, a dolgomra, és többet rá sem nézve folytattam a tankolást. Talán a válaszom elégítette ki, vagy meggondolta magát, mert ezen kívül más nem történt.

2016. febr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#Első:


Vigyorral a szájamon olvastam az írásod harmadik részét. Önbíráskodásnak, vagy önvédelemnek számít-e, tök mindegy, vannak olyan szituációk, amikor az ilyen kis taknyoknak meg kell mutatni merre az arra, az pedig kérlekszépennel nem működik.


Csak a legtöbb ilyen helyzetben a vagány fákdöpolisz majergyerekek a rendőr lábához bújva ujjal mutogatnak a nagy gonosz csúnya bácsira, hogy ő kezdte, meg nem akartak semmi rosszat, és ilyenkor néha még a kamera felvételeire is fittyet hánynak. Remélem jól jöttél ki a szituból.:D

2016. febr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elsőt abszolút meg tudom érteni.


Én eddig egyszer voltam ilyennek fül tanúja, amikor egy nő majdnem elütött egy robogóst és a robogós ezt végtelenül nehezményezte.

2017. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!