Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Így lenne értelme elmenni...

Így lenne értelme elmenni elsősegély tanfolyamra, vagy csak pénzkidobás?

Figyelt kérdés
Egyetemen én már annál többet is tanultam, mint amit elvileg kérdeznek, újraélesztést, stabil oldalfektetést, stb. már nem egyszer gyakoroltam. A tanfolyamon mondanak még valami speckót, ami jól jöhet vizsgán, vagy felesleges, ha amúgy már van ilyen előképzettségem?
2017. márc. 10. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
mifelénk nem lehetett vizsgázni, tanfolyam nélkül:D $$$$
2017. márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, tök felesleges a tanfolyam. Tőlem is elkértek 6 ezret egy másfél órás tanfolyamra, mert azt hazudták, hogy anélkül nem lehet vizsgázni.
2017. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehetsz vizsgázni tanfolyam nélkül is, ha tanultál elsősegélyt, de nincs mentességet adó végzettséged. Az elsösegély vizsga a Vörös Kereszt hatásköre, az autós iskolák csak közvetítőként szednek be némi plusz pénzt, de a képzés igazából csak jelképes. Az újra élesztés életmentő lehet, de nagyon kevesek képesek szükség esetén elvégezni, sokan hozzá se mernek érni a sérülthöz. A kötelező vizsga kimondatlanul is csak a Vörös Kereszt támogatását jelenti, ami nem gond, no meg 100-bol azért 1-2 enber talán tud valamit segiteni a gyakorlatban is
2017. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként annyi volt, hogy egy mentős sztorizgatott, meg elmondott olyan alap dolgokat, mint pl. artériás, vénás, hajszáleres vérzések. Emellett megmutatott egy kötést meg aki akarta kipróbálhatta a próbababán az újraélesztést. Mindezt 6 ezerért.

2-es voltam.

2017. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk még sztorizgatás se volt, hatalmas pénzkidobás. Egyetemen tuti jobban tanítják, szerintem felesleges külön tanfolyamra menned.
2018. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!