Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sárga lámpánál átlehet menni?

Sárga lámpánál átlehet menni?

Figyelt kérdés

Valaki azt mondja, hogy igen,de más szerint már büntet érte a rendőr.Most akkor mi az igazság?

Köszönöm!


2011. aug. 3. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem tudsz megállni, olyan közel vagy a lámpához és sárgára vált akkor át lehet menni rajta.
2011. aug. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
hát ha tanultál kresz-t akkor tudnod kéne hogy nem szabad átmenni
2011. aug. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt is találtam,de teljesen megoszlanak a vélemények.

Ezért a tietekre is kiváncsi vagyok.

2011. aug. 3. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Elvileg át szabad menni, hiszen ez a sárga lámpa értelme. Úgy van kiszámolva, hogy ha féktávon kívül észleled, akkor még meg tudsz állni, egyébként pont átérsz a pirosig.

Tehát az én elveim szerint át szabad menni. Ennek ellenére nemrég kitalálták, hogy ezért is lehet büntetést kapni. Nyilván azért, mert kell a pénz a rendőrségnek. Olyat mondtak mellé, hogy "majd a rendőr mérlegel, hogy meg tudtál volna-e állni". Hát marha jó, ez aztán nagyon megnyugtat, majd ő mérlegel... Te nem tudsz csinálni semmit, mert ha képet is mutogatnak, akkor is csak az látszik, hogy tényleg átmentél a sárgán. Ami lehet, hogy pont úgy váltott be, hogy észre sem vetted. Tök mindegy, csak még több pénzt szeretnének lehúzni az emberekről.

2011. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Várok még véleményeket!
2011. aug. 3. 19:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem:

Mint oly sok dolognak, ennek is több oldala van:


Mindenki hibás:


- a közlekedésszervezés: nagyon sok helyen úgy vannak beállítva a lámpák, hogyha 50el mész, éppen lecsúszol a zöldről, márpedig ha azon a zöldön átmennél, még éppen elérnéd az utána levőt, meg az azutánit is, tehát éppen elkapnád a zöld hullámot. Ezért sokan az 50 helyett kicsit meghúzzák a lámpa előtt, és nem 50el mennek, hanem 60-70el. Ekkor bizony sokszor csúsznak át úgy a sárgán, hogy az már nem sárga, hanem veszélyes zöld :) Viszont cserébe akár 6-10 percet is spórolnak.

A közlekedésbiztonsági érvelés szerint ennek szeretnék elejét venni. Szerintem viszont a lámpákat kéne normálisan beállítani, és azoknak figyelni erre, akiknek a dolga lenne!


- a rendőrség: nyílván arra is megy a játék, hogy minél több pénzt tudjanak beszedni, viszonylag egyszerű módon. A sárgán áthajtás tétele több mint a gyorshajtásé, és egyszerűbb is: ott helyszínen elkapnak és bírságolnak is, rögtön a kasszába kerül a pénz. Nem kell fényképezgetni, kevesebb adminisztráció, kevesebb büntetésből befolyik ugyanannyi pénz.


- közlekedők: lásd első pont, plusz sokan úgy mennek át a sárgán, hogy már réges rég meg kellett volna állniuk, de még inkább áttolják magukat mondván hogy "ha már előttem átmentek, akkor még én is..." számtalanszor volt már nálam is, hogy már én is úgy csúsztam át, hogy amikor a lámpa alá értem, szerintem már lazán piros volt, és mögöttem még ketten átjöttek, vagyis náluk kőkeményen piros volt, talán már akkor is amikor még féktávon kívül voltak. Ez nyílván veszélyes.


A sárgán kresz szerint akkor mehetsz át, ha már féktávon belül vagy, féktávon kívül meg kell állnod. Persze kérdés hogy ki hogyan mérlegeli, és ki hogyan dönti el, ohgy most valóban féktávon kívül voltam-e.


Ez a szabályozás így, ebben a formában szerintem több balesetet fok okozni: én besatuzok, mert nem akarok büntetést, hátulról meg szépen belém jönnek, mert ők úgy gondolták hogy még átmennek. Ok, hogy fizet a biztosító, de mégis leoffolják a kocsit, utána járás, macera, stb...


Meg ez is miylen már, hogy majd a rendőr mérlegel... Én pl. tanuló vezető vagyok. Egy tanuló másképp mérlegel, mint egy rendőr. Most akkor ezen fogunk majd vitázni hogy ki hogyan mérlegelt? Persze a rendőrök vezetője azt mondta a TV-ben, csak a tiszta helyzeteknél fognak majd büntetni, de azért én kiváncsi leszek majd erre....


A fair az inkább az lenne, ha beállítanák normálisan a lámpákat, mindenhol lenne a lámpák alatt visszaszámláló, és ezek után büntetnének. PLusz paxoznának a lámpa előtt 10m-re, és aki ott gyorsan hajt, azt kapnák el. Álmodj királylány...

2011. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a büntetős dolog szerintem nagyon relatív... Pont arra való, hogy ha későn veszed észre vagy úgy jön ki, és biztonságsan nem tudsz megállni akkor még átmehess... csak nem értem hogy ezért miért is kell most büntetni, ja igen újabb lehúzás. Amikor messziről látod a lámpát és tudod h nem tudsz úgy átmenni rajta, akkor meg fékezni kell, és nem büntetgetni.
2011. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20:24-el egyetértek teljes mértékbe, hogy rendes beállítással tehát a zöld végén villogó zöld 4-5 mpig(ezt csak mondtam lehet több s kevesebb vagy még tisztább a visszaszámláló) és aki belemegy a sárágba akkor mehet a bünti de így csak jós képességgel lehet megtudni hogy még átérsz-e a zöldön vagy már sárgába mész bele.
2011. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is egyetértek 20:24-es kedves válaszoómmal! Mindenkinek köszönöm a válaszát!Balesetmentes közlekedést kívánok mindenkinek!
2011. aug. 4. 12:16
 10/11 anonim válasza:
dehogy lehet :D oviba tanulják a pici gyerekek hogy pirosnál állj , sárgánál készülj, zöldnél mehetsz ' :D
2011. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!