Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben mérhettek a...

Ebben az esetben mérhettek a mozgó rendőrautóból?

Figyelt kérdés

SIófokon történt az eset.

Jött velem szembe közúton, lakott területen kívül a rendőrautó és az anyósülésén volt egy mérőműszer.

90 helyett 115-tel mentem, bár távolról már fékeztem.

Lehetséges, hogy bemérhettek?

A műszer az egy átalános mérő volt, ami az ülésen szok lenni, ha mérnek (álló helyzetben)



2017. márc. 31. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Mozgó járműből kizárt dolog, hogy (pontosan) lemérjen.
2017. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mértek.


Elsőnek:

A technika adott rá. Létezik. Több országban mérnek is így.

2017. márc. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Lehetséges, van a rendőrségnek ilyen eszköze. Persze, ha valóban ennyivel mentél. 105 felett jöhet a csekk és 4 pont.

A lassítás nem sokat ér, mert nem azt mérik, amikor ott vagy. Több száz méterről is detektálni lehet a sebességed, csak a rendszám még nincs meg.

Pl. ha 120-al közeledsz feléjük, de száz méterre már csak 70-el battyogsz, akkor is büntetnek.

2017. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
10-ből egyszer ha sikerül pontos sebességet mérni nekik mozgó járműből. Akkor sikerül nekik, ha több másodpercig nagyon konstans tempót tud tartani a rendőrautó. De ez még tempomattal is nehezen megy, ha a sebessége 80-81 km/h között ingadozik, már nem sikerül bemérniük. Én faluban többször is szembementem velük, látszott, hogy nem 50-el jövök, lámpáztak refivel, hogy lassítsak. De nem állítottak meg, nem jött csekk, pedig kamera is volt benne.
2017. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Mozgó járműből lehetséges a mérés, Magyarországon is mértek így régebben, de ma már nem. Ennek meg az az oka, hogy az új lézerek erre képtelenek. És itt az NJL SCS-103-ra ill. ARH CAM S1-re gondolok. Sok mindent tudnak, de ezt nem.
2017. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!