Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor fogok tudni Budapesten...

Mikor fogok tudni Budapesten is úgy vezetni hogy nem félek a volán mögött?

Figyelt kérdés
Nem rég raktam le a jogsit. A környéken ahol lakok, egyáltalán nem félek vezetni egyedül se. De ha Budapestre kell felmenni akkor meg szoktam kérni apumat hogy üljön mellém, plusz nem ismerem az utat, és a több sávos utakon még úgy érzem magam mint mikor először vitt ki az oktató a forgalomba. Normális ez így vagy csak én vagyok ennyire pocsék vezető?
2017. ápr. 1. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan veszélyes a budapesti közlekedés, mint azt sokan hiszik. Szolnok vagy Szeged sokkal rosszabb. :D


Ettől függetlenül kell pár alkalom, hogy megszokd. Én az első néhány alkalommal hiába volt zöld a lámpa ha stop táblát láttam megálltam és körülnéztem. :D Bár ez már 31 éve volt. Tök para volt, mert a forgalmi vizsgára is saját motorral kellett mennünk be az Üllői úton át Újpalotára. Hiába volt az ideiglenes gyakorló jogsi, csak vidéken motoroztunk, városi gyakorlat semmi...

2017. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 5-6-szor elkeveredtem tök egyedül Budapesten. Ha rossz irányba mentem, visszafordultam. Ezekből lehet sokat tanulni.

Azóta már elég magabiztosan közlekedek és a főbb útvonalakat is kiismertem.

2017. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem a több sávos utak okoznak problémát. Rengeteg az autó és kissé pánikolok mert rengeteg mindenre kell figyelni és amikor nem ismerem az utat, és navigálnak akkor még arra is figyelni kell. Mikor és hogyan lehet ezt megszokni? Régen nem volt ennyire sok autó, és rengeteg a vad barom. Nem egyszer fordult elő hogy jobbról kielőztek, vagy lakott területen rám dudál az idióta mert 48km/h- val megyek......
2017. ápr. 3. 08:19
 4/5 anonim válasza:
Nem szabad félni a volán mögött, magabiztosnak kell lenni, de nem merésznek. Ha sokat vezetsz, rutinod is lesz. Látni fogod, hogy mikor tudsz sávot váltani, előzni, de a forgalom ritmusát sok esetben fel kell venni, főleg városban. A pesti közlekedés valóban kaotikus, de meg lehet szokni.
2017. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amint megveszem az első autóm sokkal többet fogok tudni vezetni. :-)
2017. ápr. 13. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!