Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalmak szigetén miért...

Körforgalmak szigetén miért nem szabad parkolni?

Figyelt kérdés

[link]


Győrben így parkolt egy autó, az ég világon senkit sem akadályozott. A belvárosban pedig parkolóhiány van, viszont tele van körforgalommal.


2017. ápr. 8. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert csökkenti a csomópont beláthatóságát és egy ilyen kis körforgalomban ez különösen fontos. Nagyobb körforgalmakban persze ez nem volna akkora gond, viszont amikor kiállnál egy ilyen helyről és más is parkolna középen, nem nagyon látnád a körforgalomban érkezőket.


Továbbá ebben a körforgalomban lett volna nagy csodálkozás, ha egy tolócsuklós busznak kellett volna elnavigálnia a fostaliga mellett.

2017. ápr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Zalaegerszegen is van ilyen körforgalom.

A csuklós busz màsképp nem fér el, felmegy a közepére.

Azon kívül, ha egy autó el is férne, tuti még ketten mellé àllnànak.

2017. ápr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Feltételezem, ai oda parkol, nem azért teszi, mert ott szeretne álldogálni fél óráig, hanem menne a dolgára. Ehhez alul- vagy felüljárót kéne építeni a körforgalom közepéhez, esetleg zebrát kialakítani. Nem túl jó ötlet...
2017. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha valaki a körforgalom szigetén parkol, az az úttest bal oldalán várakozik, ami alapesetben is tiltott. És szabályosan nem tudja a járművét elhagyni, maximum a szigeten kolbászolhat; ergo értelme sincs.
2017. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már megint ezek a bmwsek (ja nem - csak vicc volt) :)

Ha ez olaszban lenne akkor már beleszaladt volna pár autó mert ők is másképp értelmezik a körforgalmat mint mi és ha nem jön semmi akkor átmennek egyenesen :)

2017. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez pont győrben a belváros legforgalmasabb útján van. Itt járnak a csuklós buszok pár percenként. De még a sima busz

sem tud a kis ívben kanyarodni, az is felmegy a közepére.


Nem tudom, kinek az esze adta ki, hogy oda parkoljon, de

őszintén sajnálom.


Még csak annyit, hogy a keresztutca mindkét irányban tele

van fizetős parkolóhellyel (én 1 sarokra laktam onnan), és

bár keresgélni kellett sokszor, de nem fordult elő, hogy

200 m-en belül ne tudtam volna parkolni. Annyi séta meg

kell :)

2017. ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!