Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatva parkolás közben ütközés?

Melinda901 kérdése:

Tolatva parkolás közben ütközés?

Figyelt kérdés

Kettő kérdésem volna.1. ) egy olyan utcában közlekedtem, ahol a parkoló gépkocsik miatt csupán egy autó fér el biztonságosan. Egy autó az utca végéről elkezdett tolatni mire én azonnal megálltam. Parkolni szeretett volna, de gondolom a jobb tükrébe nem nézett bele vagy nem vett észre. De szerintem egyszerűen figyelmetlen, gondatlan volt. A mellettem lévő bal oldali parkolóhelyre gondolkodás nélkül elkezdte a parkolási folyamatot engem figyelmen kívül hagyva. Közben már a hátam mögé is beállt egy autó. Az ember persze a bal lökhárítómnak ütközött. Az én gépkocsimnak semmi baja nem lett, az övé kicsit behorpadt. Mondanom sem kell teljesen fel volt háborodva, követelte (nem kérte! ) a betétlapot. Persze nem adtam hiszen ő tolatás közben, ráadásul a forgalommal szemben parkolt le. Kihívta a rendőröket, akik szintén nekem adtak igazat. Ma kaptam idézést és azt is megtudtam, hogy ő azt írta a papírra, hogy "tolatás közben jobbról puffanást hallott" ergo, hogy én mentem neki. Mivel az egész közlekedő utat elfoglalta a parkolási manőverezésével+nem vagyok idegbeteg és nem nyomtam a gázt, mindvégig álltam. Mi a véleményetek? Nekem soha nem volt közlekedési balesetem, nincs előéletem (neki viszont van! ). Nagyon izgulok, mert ez egy olyan ember, aki a felelősséget nem ismeri el, ott üvöltött velem.

2. ) Szabad-e kijelölt az úttesttel párhuzamos parkolóhelyre a menetiránnyal szemben parkolni?



#közlekedési baleset #parkolás #tolatás #kijelölt parkoló #menetiránnyal szemben parkolni
2015. nov. 18. 15:16
1 2
 1/11 Trafó1 ***** válasza:
Semmi gond a rendőr neked adott igazat és ott volt a helyszínen innentől kezdve nem tud veled mit kezdeni, a bírók sem hülék, találkoztak már ezer ilyen emberrel.
2015. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Trafó1 ***** válasza:
87%
"tolatás közben jobbról puffanást hallott" ez nem jelenti, hogy te mentél neki, tolatott-puffant, és ha egy oszlop vagy akkor másként puffansz??
2015. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, mivel rendőrt hívott, még büntetést is sikerült begyűjtenie.

Úgy gondolom, hogy ilyen esetben lényegtelen hogy szabályos oldalra akart-e parkolni. A tény, hogy te álltál ő pedig neked tolatott, minden felelősség alól felment. Nem lenne hátrány, ha a mögötted álló autósnak meglennének az elérhetőségei, így bebiztosíthatod magad.

Az, hogy kinek milyen a közlekedési előélete szintén lényegtelen. Te sosem okoztál balesetet, de ezután okozhatsz, ő már okozott balesetet, de nem köztelező minden balesetben hibásnak lennie.


Amennyiben te valóban álltál, így bármennyit, bárhogy pattoghat, ő volt a hibás, vegyél egy kólát, pattogatott kukoricát és mosolyogva nézd végig ahogy minél több költségbe hajszolja magát.


A felhasználónevedből kiindulva, ha jól gondolom nő vagy, annak azért örülök hogy egy ordibáló szerencsétlentől nem tojtál be és nem hagytad magad behúzni a csőbe!

2015. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen dologhoz ragaszkodj mindvégig: hogy te álltál, innentől kezdve rosszul nem jöhetsz ki a dologból. Ha esetleg még tanú is van rá, akár az intézkedő rendőr, ha neki elismerte hogy te álltál, akkor valóban vihetsz pattogatott kukit is a meghallgatásra.
2015. nov. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ!

A férjem közúti vizsgabiztos, tehát naprakész vagyok ezekben a kérdésekben csak az zavar, hogy behazudta, hogy én nyomtam a gázt pedig a "puffanásig" észre sem vett akkor kicsit nevetséges ez a feltételezés de azért idegesít. Mivel a mögöttem álló hölgyet azóta sem találom így nincs bizonyítékom arra, hogy álltam - márpedig álltam még egy hülye sem indult volna el.

2015. nov. 18. 19:26
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként aki tolat, annak mindvégig tisztában kell lenni a körülötte lévő autókkal, emberekkel messziről közeledő gépkocsival stb. Mert neki kötelessége azonnal felfüggeszteni a tolatàsát, ha valakinek elsőbbséget kell adnia. Az út szűk de akár egy motoros is gondolhatta volna, hogy elfér és megy. Mindezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy véleményem szerint neki a mozgó járműnek is elsőbbséget kell adnia.Tehát ha én nem állok, hanem csorgok neki ezt észlelnie kell és meg kell állni amíg a helyzet tisztázódik. Szerintetek? Hangsúlyozom, hogy álltam, de a ferdítésére sajnos fel kell készülnöm.
2015. nov. 18. 19:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen féregből egyre több és több lesz, aki ha bármit is hibázik,azonnal a másikra keni és orbitális hazugságokat kreál hogy mentse az irháját,persze nagy hanggal próbálja kompenzálni a hülyeségét. El tudom képzelni hogy már szerzett is két komát aki majd tanúskodik neki..Jó lenne ,ha lenne tanúd,aki mögötted jött pl..Mert ha perre viszi az ügyet ott lesz egy állítás egy tagadás, vagyis ő azt fogja mondani hogy békésen parkolt amikor te még ott se voltál ,te meg nekimentél. Aztán bizonyítsák be hogy nem,lehet elemezni a törésnyomokat a beesési szögeket ez alapból vagy 1 év hercehurca..Aztán kihozzák 50-50 %-ra a dolgot bizonyíthatatlanság okán ..

Ezért (is) kell kamera a kocsikba.

2015. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ilyeneket már nem tud hazudni mert a rendőrségi jegyzőkönyvbe és a papirjára is leírta, hogy éppen tolatott befelé amikor neki puffant valami. A helyszíni rendőröknek is ezt mondta. Csak éppen ő kormányozta rá az autójàt az enyémre.

Itt a fő kérdés az, hogy jól gondolom- hogy közlekedő autónak és minden egyébnek elsőbbséget kell adni és megállni míg tisztázódik a helyzete?

2015. nov. 19. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, tolatva parkoláskor mindennek elsőbbséget kell adni.


Sajnos az egy dolog ,mit írt le akkor, mert utána hivatkozhat ijedtségre stb és megváltoztathatja a leírást.

2015. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Le fogom írni mi lett a vége!De ha még geszetekbe jut valami, annak nagyon örülnék.
2015. nov. 20. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!