Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 4 Hol tudok parkolni a céges...

4 Hol tudok parkolni a céges kisbuszommal paneltelepen ha tábla tiltja?

Figyelt kérdés

Paneltelepen lakom és az összes parkolónál van egy olyan tábla hogy csak személygépkocsival lehet parkolni.


tábla:


[link]


Most költöztem ide, 2 nap után meg is büntettek 10 000 forintra, bementem megkérdezni és a tábla miatt nem parkolhatok ott. Arra gondoltam hogy az úton állnék meg, mivel a Kresz szerint mindenhol meg lehet állni ahol nincs tiltás (tábla, zebra, stb.) és marad 3 méter az autó mellett.


2017. febr. 3. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a címet is megmondanád, akkor lehet, hogy tudnánk neked javasolni valamit. Így elég nehéz. Az úton én nem állnék meg csak úgy, bár ha nincs megállni vagy várakozni tilos tábla, akkor elméletileg megállhatsz.
2017. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent nálad a "kisbusz"?

Mert pld. egy Vw Transporter simán lehet a forgalmiban személyautóként bejegyezve.

Akkor pedig parkolhatsz ott.

[link]

2017. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kistehergépjárművem van (ford transit)
2017. febr. 3. 20:06
 4/10 A kérdező kommentje:
N1 kategória
2017. febr. 3. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:

"N1 kategória"

Azzal valóban nem parkolhatsz ott.


És az nem "kisbusz", hanem áruszállító".

2017. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
teljesen mindegy, a lényegen nem változtat.
2017. febr. 3. 20:23
 7/10 anonim ***** válasza:

"a lényegen nem változtat."

Igaz

2017. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem értek hozzá, csak érdekesnek találom:

Ha ablak van rajta, akkor személyautó, ha nincs ablak, akkor áruszállító? Jól értem? A forgalmiba ezek alapján írják be, hogy melyik kategória?

2017. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 10:05

Részben.

Számít az is hogy az oldalfala "teli" vagy ablakos", de még meg kell felelnie pár feltételnek. Pld. a raktérnek és az utastérnek oly módon el kell lennie választva, hogy a szállított árú ne juthasson be az utastérben. ( Szilárd hátfal, rács...)

2017. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, előző!
2017. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!