Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Orvosi 102-es alkalmasság...

Orvosi 102-es alkalmasság vizsgálaton mit néznek?

Figyelt kérdés
elfogom kezdeni a teherautót, és kíváncsi lennék mit néznek ilyenkor a vizsgálaton.

2017. febr. 12. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt, amit az 1. csoportúnál: látásélességet vizsgálnak az interneten is megtalálható és akár megtanulható Kettesy-féle vízustáblával, vérnyomásmérést végeznek, és ha van „kavicsos” könyv (Ishihara ábrák), akkor színlátást is néznek. Mivel a 2. alkalmassági csoportú alkalmasság vizsgálatot már jó ideje a vizsgált személy választott háziorvosa is végezheti, a felszerelésük eleve behatárolja, hogy mit és hogyan tudnak vizsgálni. Bár, nálam, a foglalkozás-egészségügyi központban sem vizsgáltak soha mást. Legutóbb, jóval tovább tartott a többoldalas önbevallásos egészségügyi kérdőívet kitöltenem, mint ameddig vizsgáltak.


Hogy mit kéne, és mik a megfelelési mértékek, azt elolvashatod a hatályos jogszabály 1. mellékletében:

[link]


Az egyes vizsgálandók sorszámozva vannak (1. LÁTÁS, 2. HALLÁS, 3. MOZGÁSKORLÁTOZOTTSÁG stb.)

Ezeken belül meg vannak különböztetve, hogy

1. alkalmassági csoport esetén, illetve

2. alkalmassági csoport esetén.

2017. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a gyors és lényegre törő választ!
2017. febr. 14. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte ugyanazokat mint a 101-esnél ami B kategóriához kell.

Ez is csak a pénzről szól, mint magyarországon kb. minden.

2017. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak fizettem érte és kaptam is a papírt🤷‍♂️
2021. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!