Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha gyorsabban mentek a szabály...

Ha gyorsabban mentek a szabályosnál és beszól az előttetek haladó, ti hogyan reagáltok?

Figyelt kérdés

Őszintén.

Mész mondjuk egy utcán ahol 30- as tábla van. De sietsz valamiért és nem 30- cal akarsz menni, belekalkulálva az esetleges büntetést is. Beéred az előtted haladót, aki 28- cal halad, nehogy túllépje a seb.korlátozást. Nyilván a tükörben látja, hogy a s.ggében vagy már, erre leáll az út közepén és elkezd kiabálni, hogy miért nyomod le az útról, menj szabályosan, stb. Erre mi a reakciód?


2010. máj. 14. 16:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Én mondjuk, ha én vagyok a szabályosan közlekedő (és az is szeretnék maradni) akkor lehúzódom az út szélére és elengedem a sietőt, menjen csak és büntessék meg- esetleg. Nem állok neki észt osztani a helyes közlekedésről.

Ha a gyorsabban hajtó vagyok én, akkor értetlenkedek, hogy vajon miért szól be a szabályosan haladó, engedjen utamra és ne foglalkozzon azzal, hogy engem majd jól bemérnek...

2010. máj. 14. 16:56
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én nem állok le eszet osztani, de nem is ez a lényeg. Nem azért nem mész gyorsabban, mint 30, mert megbüntetnek, hanem mert 1. veszélyeztetett környék 2. csendes környék. Ezt senkinek nincsen joga felrúgni, senki nem veszélyeztethet valaki csak úgy másik embert, mert neki úgy tetszik, nem zavarhatja meg mások nyugalmát, csak mert neki úgy tetszik. Mivel az emberek általában nagy ívben tesznek a közösség számára hasznos dolgokra, ezért kell a büntetés.
2010. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

A kresz sebességkorlátozásai magyarországon irreálisan alacsonyak, az esetek többségében értelmetlenek. A trabantok stabilitásához és fékrendszeréhez vannak méretezve.

Egy értelmes ember nem tartja fel a gyorsabban haladót szivatásból.

2010. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Megèrtelek, lehetnènek kicsit tolerànsabbak az emberek egymàssal. Viszont gondolj bele abba, hogy milyen sok balesetet okoznak a gyorshajtok....ès sok esetben nem is az sèrul meg aki a balesetet okozta. Akarva-akaratlanul,de aki gyorsan hajt, veszèlyezteti a tobbi kozlekedot is.
2010. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha gyorsabban mész a szabályosnál, jobb, ha meghúzod magad. Szépen is nézne ki, ha még neked állna feljebb.
2010. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nemcsak emiatt a 2 dolog miatt lehet seb.korlátozó tábla, főleg Magyarprszágon nem. Mert itt az úthibákat is, ahelyett, hogy kijavítanák, úgy oldaják meg, hogy kiraknak egy húszas, esetleg harmincas táblát.

Ebben az esetben egyébként én voltam a gyorshajtó és nekem állt a pasas, ahelyett, hogy elengedett volna. És nem rendszeres a gyorshajtásom, de ma tényleg siettem.

Véleményem szerint nagyobb baj van az ittas vezetőkkel, vagy az ittas gyorshajtókkal, de az egy másik kérdés.

Én is voltam már olyan helyzetben, hogy én ráértem és szépen lassan autózgattam a seb.korlátozásnak megfelelően, de aki mögöttem jött ezerrel azt elengedtem. Menjen, az ő dolga ha fizetnie kell.

2010. máj. 14. 17:10
 7/11 A kérdező kommentje:
17:07- nek: nekem nem áll feljebb, csak pont múlt héten voltam én a szabáélyos közelekedő és jött mögöttem egy gyorshajtó, én nem így reagáltam. És érdekelt, hogy mások mit csinálnak ilyenkor.
2010. máj. 14. 17:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kikerülöm, és hagyom dühöngeni - HISZEN TE ÍRTAD, hogy SIETEK :)
2010. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor kellően közel volt, pl. gyufásdoboz távolságban nyomtam egy féklámpát. Azonnal satuzott, kicsit zokon vette. Ez a bunkóknak szól.

Szándékosan nem tartotta be a követési távolságot.

Egyébként ha siet félre húzódok amint lehet és hajrá siessen, hátha hamarabb ér a temetőbe vagy donor lesz.

2010. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"hátha hamarabb ér a temetőbe vagy donor lesz."


:) Nekem is az egyik kedvenc mondásom, hogy "Remélem nem vagy vesebeteg!"

2010. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!