Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora büntetésre számíthatok...

Mekkora büntetésre számíthatok, autópálya leállósávjában való közlekedésért?

Figyelt kérdés
A minap sávlezárás és sebességkorlátozás volt az m5-ön, én gyagya viszont kimentem a leállósávba reflexből, hogy a gyorsabbak hadd menjenek. Mire észbe kaptam, hogy hol is megyek már elhaladtam a fix trafi alatt. Kaptatok már emiatt bírságot? Mennyi volt?

2017. ápr. 25. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
- Ha a leállósávban haladunk, akkor 100 ezer forintos fizetendőre számíthatunk közigazgatási eljárás keretében
2017. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

100000 Ft

[link]

5. melléklet


6 előéleti pont

[link]

1/A. számú melléklet 19. kód

2017. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat de lenne még egy kérdésem. A büntetőpontok akkor is járnak ha nem állítottak meg az eset után közvetlenül?
2017. ápr. 26. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Igen, akkor is járnak.
2017. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha kijön a büntetés (szerintem nem fog ,de tényleg egy százas) akkor fellebbezel, hogy műszaki okokból mentél ott,letiltott a motorelektronika vészüzembe kapcsolt ,és csak lassan tudtál menni ,túlhevült a motor ,defektet kaptál, de nem mertél megállni teljesen ,vagy valamit kitalálsz,mellékelsz mellé egy kamu szerelői számlát és kész.
2017. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Időpont ma 15:17


Vagy esetleg beismeri, hogy hibazott es befizeti a penzt ugyebar? Dehat mindjart a spekulacio...tipikus hozzaallas...

2017. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem. Büntetőpontot már nem kapsz.

Ez is az objektív felelősség körébe tartozó közigazgatási bírság. Mivel nem állítottak meg, nem állapították a személyed. A nyilvántartás szerinti üzembentartónak küldik a bírságot (ha rögzítették a szabálysértést). Az ő felelőssége, és ha jogszabályban meghatározott feltételek alapján nem tudja kimenteni magát, vagy nem is akarja, akkor nem derül ki a tényleges vezető személye (lehetett ő is, de más is), így büntetőpontot nem adnak.

A linkelt jogszabály alapján, adott mértékű gyorshajtás esetén kiküldött bírság esetén sem kap az üzembentartó büntetőpontot. (Ebből sok van.)

2017. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
6-os akkor ha van felesleges 100ezred utald már át nekem ,köszi.Hülye aki nem próbál meg az ellen tenni ,ha éppen el akarja lopni az állam a pénzét.
2017. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire fel utalnam at neked? Es igen van 100ezrem, es be is szoktam fizetni a buntetest, ha jogos, nem a kibujot keresem. Tudod, ezt nevezik felelossegnek.
2017. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem felelősségnek nevezik hanem netto hülyeségnek és élhetetlenségnek. Inkább ajánld fel jótékony célra azt a 100 ezret minthogy befizesd a sikkasztógépezetbe. Azt már nevezhetjük felelősségnek. De kár vitázni ezen szerintem nézőpontunk alapjaiban eltérő és már nem is fog változni.
2017. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!