Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi ez a hely, gyalogos átkelő?...

Mi ez a hely, gyalogos átkelő? Elsőbbséget kell adni

Figyelt kérdés

Elsőbbséget kell adni a gyalogosok részére?

Nemrég készült, se tábla se felfestés:

[link]

[link]



#utca #Tündérfürt
2017. ápr. 26. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valószínűleg azért telepítették, hogy lassítsák a forgalmat és nem, nem kell elsőbbséget adni a gyalogosoknak itt.
2017. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

mivel úgy van kiépítve, akkor igazából gondolom, hogy gyalogátkelő volt a cél...de mivel sem felfestés, sem tábla nincs, így tehát nem az, szóval nem kell elsőbbséget adnod.


más kérdés, hogy mikor lesz meg ebből az első gázolás, mert a gyalogos úgy veszi, hogy neki itt elsőbbsége van, mert hát úgy néz ki, mint egy gyalogátkelő...


de az is lehet, hogy később még fel lesz festve, meg kitáblázva.

2017. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Te amúgy levizsgáztál kreszből?

Csak mert akkor tudnod kéne, hogy a gyalogosátkelőt táblával és/vagy útburkolati jellel jelölik. Meg azt is tudnod kéne, hogy a gyalogosnak csak a gyalogosátkelőn van elsőbbsége az egyenesen haladó járművel szemben.

2017. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3:


igen, levizsgáztam kb 31 évvel ezelőtt, vezettem is már jócskán.

A kérdés egy kicsit provokatív, mert egy korábbi kérdésemben nem voltak ilyen egyértelműek a válaszok, pedig itt KRESZ-ben jártas jogtudósok válaszolnak! :D


Íme:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2017. ápr. 26. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ott mit válaszoltak ,az inkább még jobban megmutatja, kik mennek az utakon. Ahogyan az első válaszban írtam ez talán lehet forgalom lassítás érdekében, ami a másik, ami szerintem még inkább igaz így utólag az, amit a második válaszoló írt, hogy zebrának készült de abbamaradt. Ez azonban nem változtat azon, hogy a zebra csak akkor zebra ha táblával van jelezve. Az, hogy úgy néz ki, az semmit nem jelent.
2017. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"vigyázz gyalogosok" tábla. Nem kell elsőbbséget adni csak vigyázzni. Én két közeli falu között láttam.
2017. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Buszmegálló van mindkét oldalon, nincs kijelölt gyalogos-átkelöhely.

A képről nem tudtam megállapitani pontosan, de nem lehetséges, hogy a forgalomtól elzárt terület létesitése azt a célt szolgálja, hogy a megállóban álló buszt ne tudják kikerülni, megelőzni?

Ez nem biztos, hogy igy van, telefonon kicsi a kép a teljes áttekintéshez, de zebra biztosan nincs.

2017. ápr. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyilván nem zebra, viszont egyfajta segítség a gyalogosoknak: elsőbbségük nincs, de csak egyszerre egy irányt kell keresztezzenek. A zebrák létesítése sokkal több feltételhez kötött, mint egy középszigeté, gondolom itt valami hiányzott. (Pl. Lehet, hogy kiemelt megvilágítást kellene telepíteni, de ezt nem tudták egyelőre vállalni anyagi fedezet híján.)
2017. ápr. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
De ez is logikus, annyit jelent, hogy vigyázz, mert sétálhatnak az utcán. Látható is, hogy járda nincs.
2017. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!