Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok, hogy nem...

A kerékpárosok, hogy nem halnak meg az utakon?

Figyelt kérdés

Amikor robogóval megyek lakott területen kivűl 40-50el, mndenki bolondnak néz, hogy meg fogok halni mert nem tudom tartani a forgalom ritmusát és leszorítanak.

A kerékpárosoknak ezt nem mondják, az természetesen lassan is mehet.


2017. máj. 6. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki? Én ugyan nem mondtam neked ilyet.
2017. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kerékpárosok is halnak meg az utakon.

Ahol 100-110-zel mennek az autók, ott nem egészséges 30-50-nel közlekedni, semmilyen járművel.

2017. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ok.

Bár nem a kocsmából hazatartó kerékpárosokra gondolok, hanem akik komolyan túráznak évi több ezer km-t.

2017. máj. 6. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
A börtöntől és az autója összekarcolódásától mindenki fél. Ezért még a legelvetemültebb bringásgyűlölők is odafigyelnek a náluk védtelenebb biciklisekre. Ennyi.
2017. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem mindenki úgy hajt mint egy állat.

Viszont engem Budapesten a biciklisek (főleg a hidaknál) a járdákon mindig el akarnak ütni. Kétszer is az orrom előtt ütöttek el ilyen közlekedni nem tudó bolondokat majdnem, amikor lendületből robogtak rá zebrára.

2017. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A robogósokra nem figyeltek, csak a kerékpárosokra?
2017. máj. 6. 17:34
 7/7 Alex Fly ***** válasza:

Miért halnának meg?

A sebességkülönbség valóban jelentős, de a gyorsabb jármű általában a kerékpáros mögül érkezik, ahonnan jól látja az előtte haladót, így nem fog nekimenni. Nem véletlen, hogy a legtöbb kerékpáros baleset szeparált bringainfrán történik és csak töredékük ott, ahol a kerékpár a többi járművel azonos útfelületet használ.

2017. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!