Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az egyes főutakról miért...

Az egyes főutakról miért vannak kitiltva a kerékpárosok?

Figyelt kérdés
Hol kellene haladni, ha szabályosan akarnék közlekedni és nincs alternatíva? A bozótban?
2016. máj. 16. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert veszélyes lenne. A kerékpárosra is, a többi közlekedőre is. Illetve lassítaná a forgalmat.

Soha nem jó, ha nagy sebességkülönbség van járművek között. Egy 90-el közlekedő autós és jellemzően 10-15 km/óra sebességgel haladó esetében ez eléggé nagy eltérés. De ha nem átlagos bringást veszek, hanem egy sportosabbat, az sem nagyon megy 50 felett.

A bringás mozgása bizonytalanabb. Nem egyenesen halad, hanem hullámvonalban. Adott esetben ez elég nagy amplitúdójú is lehet (részegség nélkül is).

Azokon az úthibákon, amin egy autó úgy megy át, hogy észre sem veszi, bringás fejre állhat. Már csak ezek kerülgetése miatt sem egyenes az útja.

Sávon belül csak akkor szabad előzni, ha az biztonságosan megtehető. Ez azt jelenti - hogy ha csak neme extrém széles sáv van ott, akkor az autós csaknem teljes egészében átmegy az út túloldalára. De még az sem egyszerű, ha csak egy kicsit lóg át.

Az ilyen utakon jellemzően olyan nagy a forgalom, hogy az autós vagy az osztrák/német módi szerint akár fél órán át is marad a bringás mögött, de nem megy el mellette, vagy magyarosan elsuhan úgy, hogy szinte összeérnek.


***

A nincs más alternatíva az baj. Baj, mert a tiltás ellenére is rá fogsz menni az útra, s esetleg bajod esik. S baj azért is, mert a magyarországi kerékpárutak fejlesztése bután folyik. Gyakori az, hogy a településeken belül van út, ami jó, de elhagyható lenne. A települések között viszont nincs. Már említettem az osztrákokat. Nos ők a falvakat és városokat igyekeznek összekötni. Ott sincs mindenhol, de ahol a forgalom meghalad egy szintet, ott feltétlenül építenek.

2016. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én nem haladok hullámvonalban és általában simán el tudnak menni mellettem az autósok sávon belül úgy, hogy nem 2 centi van a kormányom és a visszapillantó között hanem jóval több. De tény, hogy az autósok egy része nem érzi az autóját és csak úgy tud kikerülni, ha átmegy a másik sávba.


Én soha nem éreztem veszélyben magam, amikor 90nel ment el valaki mellettem, sokkal inkább a városban,amikor 30-al bekanyarodik elém valaki.


Nekem kifejezetten azzal van a bajom, ha nincs alternatíva, ahol mehetnék. Az autósoknak így is van dedikált autópályájuk, amire érthető, hogy miért nem engednek kerékpárost, de a közutakat miért nem használhatja akárki? Aki gyalog vagy kerékpárral megy, az nem juthat el A-ból B-be,amikor kedve tartja?

2016. máj. 17. 08:35
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Vonat, földút.
2016. máj. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%

"az autósok egy része nem érzi az autóját és csak úgy tud kikerülni, ha átmegy a másik sávba."


Ez nyilván az út szélésségétől is függ, de amúgy a KRESZ szerint lehetőleg olyan távolságra kell kikerülni a kerékpárost, hogy ha az éppen akkor eldől, akkor se menjen át rajta az autós.

2016. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Én nem haladok hullámvonalban - az fizikai képtelenség! Vagy sin biciklid van. Nem haragszol ügye, hogy neked nem csinálnak külön kreszt?

Az autós nem azért megy át másik sávba, hanem azért, mert csak úgy szabályos, ha nagy oldaltávolságot tart.


Alternatíva pedig van, csak nyilván nem kellemes.

2016. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Ha esetleg majd vezetsz autót ilyen főúton, hatalmas forgalomban, akkor majd meglátod, milyen jó, mikor még a biciklis is imbolyog előtted mikor mész 90-100-110-el, és közben a szembejövő kamiont előzi egy másik, és azon gondolkozol hogy hogyan kerüld el a karambolt.
2016. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

Kár volt leszavazni, ha nincs más lehetőség. Tegnap láttam egy bmx-es hülyegyereket aki ilyen úton hajtott:

[link] Biztos élvezte, hogy taposta mint az állat, ment vagy hússzal, mellette meg folyamatosan húztak el, azt se kétlem, hogy tökéletes biztonságban érezte magát.

2016. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De ne a BMX-essel hasonlítgass össze! Rendes túrakerékpárral szoktam menni, az út szélén úgy, hogy senkit nem zavarok. Vonaton hogy kerékpározzak? Földúton sem túl jó, nem fogom magam 100km-en szétrázatni: más az, amikor egy rendes turistaösvényen haladok meg más az, amikor két város között van egy igénytelen földút, ami az esők során jó hullámosra megszilárdult.


Ez meg aztán pláne hülyeség, hogy az autósnak úgy kell elhaladni a biciklis mellett, hogy akkor se üsse el, ha a biciklis éppen borul egyet az autós felé!


Én csak azt nem értem, hogy nekem mint adófizető polgárnak miért nem szabad használni közutat, ami közösségi és nem autóút vagy autópálya?

2016. máj. 17. 22:00
 9/19 anonim ***** válasza:

Totl mind1, bicikli az bicikli, nem tudom mi abban a nehéz, hogy a biztonság érdekében van így.


Lehet ott a legprofibb kerékpáros is aki létezik, de ha gond van... a kamion biztos hogy erősebb.

2016. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Engem nem győztetek meg.


"Ha gond van akkor a kamion az erősebb" ezt nem tudom hova tenni. Egyrészt a városban is elüthetnek 5 millió helyen, mert a taxis is erősebb, mint a biciklis; másrészt városon kívül is rengeteg helyen lehet kerékpározni: csak kivéve jó pár olyan útvonalon, ahol nincs más alternatíva, mert kirakják a tilos táblát.

2016. máj. 18. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!