Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatva nekimentem egy Skoda...

Tolatva nekimentem egy Skoda Fabia hátuljának, a bal hátsó lámpa összetört, azt cserélni kell, illetve az autó alján a műanyag löklap betört. Az is cserés. Ebben az esetben mit kell tennem? Hogyan tudom bejelenteni a kárt, és fizet-e a biztosóító?

Figyelt kérdés
A károsult tud az esetről, nem tesz feljelentést.
2010. máj. 15. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű számomra, hogy melyik autóban lett a kár.


Az alaphelyzet az, hogy te vagy a hibás, kitöltitek a betét lapot, a másik fél leadja a biztosítójánál, az lepapírozza az ügyet a te biztosítódnál, az fizeti a kárt a másik félnek, te meg saját zsebből fizeted a saját károdat.


Aztán vársz türelemmel, hogy megérkezzen a levél, hogy visszadobnak két bónusz kategóriával.


Szvsz, ha nem nagy a kár, lehet, hogy jobban jársz hosszú távon, ha zsebből kifizeted, de ez nyilván attól is függ, hogy most mennyit fizetsz és hogy a 2 kategóriás visszacsúszás mennyit jelentene, illetve hogy mit enged meg jelenleg az anyagi helyzeted.

2010. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aki a kárt okozza kitölti a kárbejelentőt. Leadja a károsult a biztosítójának. Ha elismeri a károkozó a hibát, az is rajta kell, hogy legyen, a biztosító fizet. Szerintem ennyi.

Egyébkét tényleg nem egyértelmű kinek milyen kára keletkezett.

A saját magadnak okozott kárt úgy rendezed ahogy akarod. Ha volt cascó törésre akkor arra, ha a kár olyan mértékű, vagy zsebből javíttatod.

2010. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!