Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lejtőn elindulva visszaguru...

Ha lejtőn elindulva visszagurulok egy autóba ami nagyon közel áll mögöttem, az kinek a hibája?

Figyelt kérdés

Nemrég vett egy rokonom egy kis benzines autót magának, de sokszor én vezetem amikor együtt megyünk valamerre


Eddig csakis dízel autókat vezettem, nekem is egy régi dízel Mazda terepjáróm van, ezért szokatlan az elindulás még kézifékkel is

Mivel lejtős városban lakom, ezért sok lámpánál megvan a veszélye annak, hogy valaki "beleáll a s*ggembe", és amikor elindulok akkor véletlenül visszagurulok és nekimegyek



Ilyenkor én vagyok a hibás, mert visszagurultam, vagy pedig aki mögöttem van, a követési távolság miatt?



Segítségeteket köszönöm!


2017. máj. 17. 16:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Te leszel a hibás. Álló jármű nem okozhat balesetet.
2017. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
12%

"Álló jármű nem okozhat balesetet."


Tehat, ha egy auto lerobban az autopalyan az nem okozhat balesetet? Hm...

2017. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Elmeséled, hogyan lesz a balesetért felelős az autópályán álló jármű / fa / tehéncsorda?


Tehát konkrétan milyen indokkal mentenéd fel magad? Tételezzük fel, hogy az akadály nem a semmiből kerül az úttestre, hanem ott van már egy ideje.


Szóval, hogyan történik az, lépésről lépésre, hogy te szabályosan közlekedsz és balesetet szenvedsz?

2017. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak az a barom, aki a leállósávon előz, és beleszáll.
2017. máj. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%
Es ki mondta, hogy az lesz a felelos? en nem. A valasz az volt, hogy "allo jarmu nem okozhat balesetet" Miert ne okozhatna? Nem az volt a kerdes, hogy ki lesz a felelos. Tovabba igen: az a barom, aki leallo savba eloz es telibe vag egy ott allo jarmuvet.
2017. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Ne kötekedj, tudod jól, mit értek az alatt, hogy álló jármű nem okozhat balesetet: nem lesz felelős.
2017. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Masik eset: vaksotetbe hatulrol belerongyolsz egy kivilagitatlan uttesten allo jarmube, ami velhetoen lerobbant. Ott ki okoz balesetet, amelyik szabalyosan kozlekedik, vagy amelyik all?
2017. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

"Tehat, ha egy auto lerobban az autopalyan az nem okozhat balesetet? Hm..."


Ahogy mondod, általában az a hibás, aki nekimegy az álló járműnek, csak hosszú hercehurca után lehet az ellenkezőjét bebizonyítani.


És ja, ha visszagurulsz, akkor te leszel a hibás, mert nem szabad visszagurulni, de mondjuk ez elég alap. Sehol nem írja, hogy sok helyet kell hagyni (bár én mindig hagyok magam előtt 2 méter helyet legalább, pont az ilyenek elkerülése végett). Álló autó mögött már nem kell követési távolságot tartani, persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy normális az, amikor a másik állandóan 5 centire van az autódtól.

2017. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A vezetéstechnikai hibádért?!


A múltkor itt valaki természetesnek gondolta, ha visszagurul, majd az egész kocsisor tolatni kezd. :-)

2017. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

"Masik eset: vaksotetbe hatulrol belerongyolsz egy kivilagitatlan uttesten allo jarmube, ami velhetoen lerobbant."

És ha a fa dőlt az útra, akkor majd a fa lesz a hibás?


"Ott ki okoz balesetet, amelyik szabalyosan kozlekedik"

Szabályosan akkor közlekedsz, ha az út- és látási viszonyoknak megfelelően választod meg a sebességedet. Ha éjjel a kanyarba úgy szállsz bele kilencvennel, hogy a belátható útszakasz 12 méter volt, akkor bizony te leszel a hibás.

2017. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!