Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nagyon félek attól, hogy...

Ha nagyon félek attól, hogy visszagurulok az autóval, mert dombos helyen élek automatával ez megoldható lenne?

Figyelt kérdés
Mármint azzal vissza lehet gurulni mint a manuálissal? Attól tartok, hogy rágurulok a többi autóra tehát ha azzal egyszerűbb olyat veszek.
2016. aug. 21. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lejtőn az automataváltós autó is ugyanúgy elgurul üresben, rögzítőfék nélkül, mint a manuális. A fizika ugyanúgy vonatkozik rá.

Emelkedőn elindulásnál más egy kicsit a helyzet, automatánál nem kell annyit táncolni a pedálokon, tudsz indulni üzemi fékkel kézifék helyett és az alapjárati "kúszás" segít megtartani az autót a fék felengedése után is (de nem mindig fogja meg, van olyan emelkedő, amihez már kevés). Viszont a kézifékes elindulás nem olyan szintű trükk, amit ne lehetne megtanulni, nem kell tőle ennyire rettegned.

2016. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én képes vagyok visszagurulni, meg nem szeretek váltani sem.
2016. aug. 21. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudsz vezetni vegyél automata váltósat, így több kapacitásod lesz a maradék 2 pedálra és a kormányra koncentralni :)
2016. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagy négy éve vezettem utoljára, ezért megkönnyíteném a visszarázódást ha már van választási lehetőségem.
2016. aug. 21. 15:44
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. aug. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt nem értem, miért raktad ide az nem az én kérdésem.
2016. aug. 21. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nyugi automatát még a hülye is tud vezetni.Én személy szerint ebben az országban kötelezővé tenném az automata kocsik használatát mert amit ezek művelnek a manuálissal az valami kész borzadály
2016. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Oliver38 ***** válasza:
100%
Elösször ,ha régóta nem vezettél próbáld kis forgalmu utakon gyakorolni az emelkedőn való elindulást, amikor nincsen mögötted senki,egyébként meredek emelkedőn pedig behúzott kézifékkel(a kis "gombot"a kézifékkaron tarcsd nyomva)és miközben ezt csinálod gáz/kuplung mintha sima útrol indulnál,és kézifék felenged, és ha minden jólment visszagurulás/motor pörgetés nélkül elindultál.
2016. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kézifékkel is indulhatsz.

Egyébként pedig úgy állj meg, hogy amerre lejt az út, arra legyen több hely. Tehát, ha emelkedik, akkor mögötted, ha lejt, akkor előtted legyen viszonylag sok hely.

Én csak ezért biztos nem vennék automata váltós kocsit.

2016. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk kéziféket se muszály használni, ahhoz hogy ne gurulj meg. Simán nyomod a féket üresbe, ha indulsz, akkor 1- be rakod, engeded fel a kuplungot, látod hogy emelkedik a kocsi orra, átlépsz a fékről a gázra és nem gurultál meg. Én nagyon ritkán használok kéziféket, rátaposok a fékre és kész.
2016. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!