Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lejtőn elindulva visszaguru...

Ha lejtőn elindulva visszagurulok egy autóba ami nagyon közel áll mögöttem, az kinek a hibája?

Figyelt kérdés

Nemrég vett egy rokonom egy kis benzines autót magának, de sokszor én vezetem amikor együtt megyünk valamerre


Eddig csakis dízel autókat vezettem, nekem is egy régi dízel Mazda terepjáróm van, ezért szokatlan az elindulás még kézifékkel is

Mivel lejtős városban lakom, ezért sok lámpánál megvan a veszélye annak, hogy valaki "beleáll a s*ggembe", és amikor elindulok akkor véletlenül visszagurulok és nekimegyek



Ilyenkor én vagyok a hibás, mert visszagurultam, vagy pedig aki mögöttem van, a követési távolság miatt?



Segítségeteket köszönöm!


2017. máj. 17. 16:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
21%

Te leszel a kresz szerint a hibás.

Amúgy igazat adok neked. Azt mondod a rendőrnek hogy ő jött beléd.

2017. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Aztán a vétlen fél előveszi a fedélzeti kameráját, és feljelent hamis tanúzásért, amiért már letöltendő is járhat.
2017. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz kamera, elég egy szemtanú.
2017. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz úgy elindulni az autóval, hogy nem okozol balesetet, akkor nem indulsz el, ennyi. Semmivel nem különbözik attól, amikor valaki úgy áll be valahova, hogy nem férsz ki tőle.


Nyilván ha ez egy lámpánál történik, akkor kicsit kínosabb az eset, de akkor is úgy állunk hozzá, hogy szép jónapot, van egy kis problémám, tudna-e segíteni azzal, hogy hátrébb gurul picit. Nem pedig úgy, hogy vagy lekoccolom az orrát, vagy nem, aztán legfeljebb a biztosító eldönti, ki a hibás.

2017. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!