Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Műszaki vizsga, törött bal tükör?

Műszaki vizsga, törött bal tükör?

Figyelt kérdés
Elvittem műszaki vizsgára a kocsit, törött a bal tükör tükre (maga a tükör). Befelé állva megkérdi a csákó, hogy nem e akarom megcsináltatni, mert így nem megy át. Nyilván nekem is feltünt ez, így utánanéztem jóval előtte a jogszabályban, ahol müszaki alkalmasság szempontjából a jobboldali és a bal oldali VAGY egy belső tükör szükséges. Ezt el is mondtam az embernek, illetve felajánlottam, hogy akkor leveszem a tükröt azt álljon be úgy (csavarhúzóval kb 20 sec kipattintani), mire ő kioktatott, hogy neki ez a szakmája és blablabla, de megoljuk e okosba... Miután utánanéztem annak is, hogy mi van akkor ha nem megy át műszakin a kocsi (ahhoz akartam vinni akinél két éve volt, nagyon nem ért rá és nem akarta elvállalni, de miután megtudta, hogy melyik kocsi volt mondta, hogy vigyem, "az a kocsi biztos átmegy"...), így tudtam, hogy végső soron többe jöhet ki, így válaszoltam, hogy mit tehetnék széttárt karokkal. A vizsga persze meglett, és a fizetett összeg kicsit "meg lett toldva", számlán az eredeti ár. Fel van szerelve két kamera, úgy tartottam a pénzt és úgy vettem át, hogy egy HD felbontású kamera esetén feltehetőleg látszik az adott és kapott összeg. A kérdésem tulajdonképpen az, márha valaki elolvasta eddig, hogy szerinte a bal oldali tükör hiánya vagy annak törött volta buktató tényező e műszakin vagy sem?

2017. máj. 26. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a bal oldali tükör hiánya probléma. A jobbos nem kötelező, főleg olyan autókon, amelyeken gyárilag sem volt (van még pár ilyen forgalomban) De a bal oldali az kötelező kellék.
2017. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Áhhh, elnézést, a JOBB oldali a törött, elnéztem bocsi, ismétlem, jobb oldali....
2017. máj. 26. 15:27
 3/9 A kérdező kommentje:

Illetve, az általam nézett jogszabályhely:


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


78. § (1) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű vezetőterének olyannak kell lennie, hogy a vezető részére minden vezetési művelet esetében biztosítsa az előre és oldalra való kilátást, továbbá visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét oldali forgalmi sávra történő hátralátást.

(2) Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet - kivéve a nem zárt vezetőfülkéjű lassú járművet és mezőgazdasági vontatót - fel kell szerelni legalább két visszapillantó tükörrel. Az egyik visszapillantó tükröt a jármű külső részén a bal oldalon, a másikat a jármű külső részén a jobb oldalon kell, illetőleg - ha a jármű kialakítása, vagy a raktérben elhelyezhető rakomány a hátralátást nem akadályozza - a jármű belsejében lehet elhelyezni. Motorkerékpáron a második visszapillantó tükröt az 1992. évi július hó 1. napjáig kell felszerelni.

2017. máj. 26. 15:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha fenn van a tükör, de törött, akkor bukta. A vizsga idejére le kell szerelni. elég a bal, és a belső.


Viszont az igencsak minősít, hogy kamerák előtt adod át a pénzt. sosem tegyél olyant, amit magadnak sem kívánnál.

Amíg sz@rban vagy, addig sírsz, aztán meg nagyarc vagy...

2017. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezért mondtam neki, hogy akkor leszedem, de szerinte úgy se lett volna jó.


@ Ha akarom, ha nem, kamerák előtt adom oda a pénzt, mivel be van kamerázva az iroda. S mint írtam, felhívtam a figyelmét a jogszabály tartalmára, de nem érdekelte, csak hogy meg legyen oldva okosan... Nem is az összeg dühít, hanem a - szerintem - lehúzás. Főleg, hogy előtte utánanéztem (de ki tudja, lehet van máshol is említve erre vonatkozó általános rendelkezés, de sajnos a Közúti jármű műszaki hatósági ügyekért felelős osztály csak 13h-ig fogad hívásokat, így jobb híján itt tettem fel a kérdést).

2017. máj. 26. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem vitted máshova? Azt kellett volna mondanod, hogy köszönöm akkor nem kérem, leveszed a tükröt és elviszed máshova. Szerinted mit bizonyít a kamera felvétele? Azt, hogy több pénzt adtál, de hogy miért azt nem. Lehetett az egy elvégzett munka is. Annyit elérhetsz, hogy körbeadják a rendszámodat, azt legközelebb szigorított vizsgát kapsz fix áron.
2017. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Ha megbuktatja akkor már ki se mehet a kapun.

2. Sürgetett az idő, lejárt volna 1 héten belül, és nehezen tudok beszervezni egy ilyet.

3/a. Az elvégzett munkáról van számla.

3/b. A bizonyítási teher ilyenkor megfordul, neki, s nem nekem kell bizonyítani, hogy volt a fizetés mögött szolgáltatás. Ebbe ne mejünk bele, a 2008. évi XLVII. tv kerek-perec leírja.

4. Nem kell az előny, egy vizsga legyen vizsga, ha tényleg szar akkor buktassa meg, vagy javitsa meg és ugatás nélkül kifizetem a többszörös árat, ennyire nem érdekelne.


+1. Az a baj, hogy elnézzük az ilyet. Ugyan az mint a felsőbb szinteken, csak itt engem károsítanak, fent meg az államot. Elvben fáj ez, nem a pénz miatt. És ettől függetlenül, de mégis szorosan összefüggésben, sokkal jobb egy megtisztított, a tényeken alapuló és csak azokat figyelembe vevő rendszer, mint ez a "na, megoldjuk okosba?"...

2017. máj. 26. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:

A jogszabályban sok minden nincs leírva,ami a vizsgán bukta. Pl nem kötelező az első ködlámpa,de ha gyárilag benne van a kocsiban és be van törve ,akkor az is bukó. Nem kötelező a hátsó biztonsági öv de ha le van vagdosva késsel akkor az is bukta, nem kötelező a légzsák ,de ha benne van és világít a visszajelző.. nem sorolom..


Szóval ebben a kocsiban gyárilag benne van a jobbos tükör, és az törött, szóval a vizsgáztatónak abban igaza volt hogy buktad ezért a vizsgát. A korrupció meg mindennapos a vizsgaállomásokon, ennél sokkal komolyabb hibákat is elnéznek a baksisért. Felveheted videóra, de bíróságon nem lesz bizonyító erejű a dolog ,eleve 5 kollégája fog mellette tanúskodni .Te egyedül nem fogod tudni megváltoztatni a rendszert csak magad alatt vágod a fát. A tolós vizsgára olyan össznépi igény van ,hogy nem csak a vizsgáztató érdeke a dolog hanem az autósé is. A magyar jogszabályok elvárják a 20 éves kocsitól is a patika szalon állapotot, szóval kb bármelyik autót megbuktathatnak ha akarnak,mert nyilván valami lóg lötyög már azokon az alkatrészeken ami nem befolyásol semmit,de buktatási indoknak jók. Ilyenkor jön a kenőpénz és mindenki jól jár. Ha ezt megszüntetnék és mindenért meghúznának ,akkor olyan költségekbe kerülne a vizsgára való felkészítés ami sokszorosa a befizetett baksisnak.

2017. máj. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ. előírása úgy szól, hogy ami fel van szerelve a kocsira, de nem kötelező, annak működnie kell. Tehát a törött vissza pillogó bukta, mivel rossz.
2017. máj. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!