Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga - vélemények?

Forgalmi vizsga - vélemények?

Figyelt kérdés
Hali, ma volt az első forgalmi vizsgám. Megbuktam, de úgy érzem nem feltétlenül volt jogos. Kereszteződésnél jobbra kellett volna fordulnom, balról jött egy busz ami jobbra indexelt, jó messze, kb 35-el jöhetett. Megyek kifele, az oktató belefékezett, mert a busz jött tovább egyenesen csak kint felejtette az indexet... A vb azt mondta ez nem feltétlenül az én hibám, de forduljunk meg.. Nem hibáztatom az oktatót, mert megértem hogy ez az ő felelőssége, viszont ha nem feltétlenül az én hibám, kaphattam volna még egy esélyt a vizsgabiztostól, nem? Ez a vizsga 3. perce lehetett kb... ha meg arra gondolok, nélkülük mi történt volna, ha már az indexet kint felejtette a buszsofőr, a féket csak ismeri...

2017. jún. 6. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jogos volt a bukás. Bele nyúlt az oktató, innentől nem nagyon van mit vitatkozni
2017. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos volt, mert az a szabály, hogyha az oktató belenyúl, akkor vége azonnal. Arra nem lehet számítani, hogy a féket csak ismeri a buszos. Ha az oktató nem fékez bele, te lehet, hogy nem fékezel és egymásba mentek.

Nem is a vizsga a lényeg, hanem az, hogy ha már lesz jogsid, mindenképpen figyelj az ilyenekre. Nem szabad úgy vezetni, hogy azt feltételezed, hogy mindenki mindent tökéletesen és szabályszerűen csinál.

2017. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jaja igazatok van, de ha legközelebbi forgalmi vizsgán meg óvatosabb leszek tuti az lesz, hogy "akadályozom a forgalmat". A gyakorló órákon sose volt ilyen, erre kb annyi esély volt mint a lottó 5-ösre. :D Elég nagy balszerencse. Na majd talán legközelebb. :)
2017. jún. 6. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott a lényeg az volt, hogy kellő rutin híján nem érzékelted azt, amit az oktatód a jelekből észre vett: a busz mozgása nem kanyarodásra utal, hiába megy az irányjelző.
2017. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3: Nyugi, majd másodszorra sikerül!
2017. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én addig nem fordulok ki, mig ténylegesen el nem kezd kanyarodni.

Számtalan olyan esetem volt, hogy a majom jobbra indexelve ment el előttem egyenesen.

Egy esetleges koccnál nem tudod az indexelést bizonyítani!

2017. jún. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ-könyvekben és oktatáson is elmondják, hogy ilyen esetekben meg kell győződni róla, hogy az irányjelzőjét használó jármű valóban elkanyarodik. Tehát a sebessége, mozgása erre egyértelműen utal, csak ezután lehet elkanyarodni kikanyarodni "elé". Erről nem győződtél meg, tehát hibáztál.

Ez "jó" pofon volt az élettől arra, hogy bizony fontos figyelni rá. Mert ha ez a busz mégsem ismeri időben a féket, és "csak" egy átlagos személyautóval vagy, akkor nem éppen kellemes találkozás lett volna.


Azt kell mondjam, hogy jogos volt, legközelebb ilyen hibád biztosan nem lesz. Sok sikert a következő alkalomhoz!

2017. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vizsga utolsó 5 percében nem voltam körültekintő egy elhagyatott vasúti átjáróban.. sajnos a második sem sikerült.
2017. jún. 20. 20:43
 9/9 A kérdező kommentje:
3.-jára átmentem :)
2017. júl. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!