Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély: hogy állapítjuk...

Elsősegély: hogy állapítjuk meg, h eszméletlen-e a sérült? Nektek hogy tanították?

Figyelt kérdés

Most lesz a vizsgám.

Tanfolyamon nekünk úgy tanították, h megrázzuk, köszönünk, érdeklődünk.

A neten fent vannak a tételek, kidolgozva, ahol rendszeresen azt írják, h a sérült szemére fújunk. Ha megrebben, eszméleténél van, ha nem, akkor eszméletlen.

Na erről a szemre fújásról nálunk szó sem esett, vajon ez már nem aktuális?

Főként olyanok válaszát várom, akik szintén mostanában csinálták a tanfolyamot.


2017. jún. 12. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem aktuális a szemre fújás.

Én pl kórházban dolgozom és egyik alkalommal pont vizsgálat előtt halt meg egy beteg. Gyanús volt, hogy nem úgy néz ki mint aki nem csupán alszik és én is a szemére fújtam meg néztem, hogy mozog-e a mellkasa. A szeme mondanom se kell, hogy nem rebbent. Ellenben alvó embernél rebben. Az eszméletlen állapot kb ehhez az alvó állapothoz hasonló. Légzés van, de kontaktus nem igazán teremthető.

2017. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy csak megrázzuk, és szólogatjuk, szemre fújásról szó sem volt.

Az oktató egy mentős tiszt volt. Tavaj voltam elsősegélyen.


Idén már töbször voltam szórakozó helyen biztonsági, és párszor hívni kellett eszméletlen részeghez mentőt hívni, az eggyik azt mondta, hogy körömmel csípjük meg a nyakán a bőrt, azt megérzik.

2017. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megrázod, megszólítod, ezeket tanuld meg. Egészségügyben dolgozom, emelt szintű újraélesztést tanultunk, mentőztem is, de szemre fújásról soha nem hallottam. Nem is hiszem, hogy lenne létjogosultsága.


Amit még szoktak alkalmazni, de ezt főleg mentőknél, intenzíveseknél alkalmazzák, nem is igazán az eszmélet megállapítására, hanem a reakciók értékelésére, az a mellcsont nagyobb nyomása az ujjaink bütykével. Ez egy fájdalominger, amire a beteg valahogy reagál, de ennek elvégzése és értékelése nem elsősegély feladat.

2017. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

3. választ jelentettem, mert idióta.


Nem kérdezték a szemre fújást.

Megvan a vizsga.

De máshogy kértek dolgokat, mint ahogy tanultuk.

De megvan, ez a lényeg.

2017. jún. 13. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!