Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Néhányan miért hiszik azt,...

Néhányan miért hiszik azt, hogy versenyezni kell a "futár" autóval?

Figyelt kérdés

Egy futár cégnél dolgozok kis áruszállító autóval.

Bár még új vagyok, csak pár hónapja dolgozom ott, az autó el van látva a cég logóival, tehát egyértelmű,hogy "futár" autó.

A főnökség rendszerint telefonálgat, hogy hol vagyunk, siessünk, miért nem vagyunk már az ügyfélnél.

Nincs mit tenni, nyomni kell a gázt, bár én személy szerint törekszem rá,hogy ne legyek tahó, szóval nem vállalok be mindent.

Viszont rendszerint jönnek a versenyezni akaró autósok, akiknek nem tetszik,hogy én nyomom a gázt.

Például a múltkor is autóúton a belsőben mentem, ő kijött elém a külsőből, hogy előz.

Fékeznem is kellett, ő meg kényelmesen előzött, nem dudáltam, nem villogtam, csak balra húzódtam,hogy lássa a tükörből, hogy ott vagyok mögötte, ha már bevágott elém előzzön gyorsabban.

Visszasorolt a külsőbe, aztán elmentem mellette, ő meg bejött mögém, és elkezdte húzni rám a refit.

Kimentem a külsőbe, jött utánam a seggemben, és nem értem...Nem akarok senkivel sem versenyezni, de minden napra jut egy ilyen aki versenynek hiszi, ha gyorsabban megyek nála.


Tudom,hogy a főnök siessél szava nem jogosít fel engem arra,hogy 150-el rúgjam a városban (és nem is teszem), de arra nem gondolnak ezek az emberek,hogy talán azért sietek mert késésben vagyok?Miért pont velük akarnék versenyezni egy alig 100 lóerős furgonnal?


2017. jún. 21. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos ezt el kell fogadnod hogy vannak olyan lelkileg beteg emberek az úton akiknek fizikailag fáj,ha megelőzik őket vagy más gyorsabban megy náluk!Ilyebkor szokott jönni részükről " a na majd én megmutatom" versengés,vagy a masik opcio,hogy beleállnak a dudába/villognak/beintenek/magyaraznak........nem kell veluk foglalkozni!
2017. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem futár voltam, addig szerettem a saját autómmal is tempósabban menni, bár azzal is csak mértékkel, és sosem tapasztaltam ilyet.Most meg napi szinten legalább egy ilyen van.
2017. jún. 21. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell beleállni a seggébe és akkor nem lesz ideges. Attól hogy sietsz még nem sokat nyersz, pár perc 100 km-en. Inkább időben kell indulni. Ha késve indultál akkor már cseszheted
2017. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy látom, hogy a futárok hiszik azt, hogy a közút versenypálya ahol nincsenek szabályok.

Talán azért hiszik páran, hogy versenyzésben is benne vagy mert úgy közlekedsz.

2017. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Én sem szeretem, mikor ilyen dömperek mennek előttem. Egész egyszerű a magyarázat. Nem látok át rajta, sem felette.

Ergo nem látom az előtte levő forgalmat. Ami vész esetén nem egy utolsó szempont.

2017. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Ja, kedves futárok, sohasem villogtok ha kinnt van a trafisautó.

Múltkor egy kollégád miatt kellett állóra fékeznem egy elcseszett előzése miatt. Még ő mutogatta a középső ujját...

Tudod, amilyen az adjonisten, magatoknak köszönhetitek.

COKI

2017. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5%
Pedig a futárok talán a legnormálisabbak a forgalomban, a kukások, buszsofőrök, taxisok, kerékpárosok sokkal hülyébbek.
2017. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem szeretnek átlátszatlan "teherautó" mögött menni ennyi a történet.Most mindegy milyen teherautó, az embereknek a kis furgon nagy furgon pótos ifa egy kategória ,le akarják őket hagyni.

Neked nyomni kell én megértem a dolgot,futármelóban nincs idő tetvészkedni mert ha nem teljesítesz keresnek mást és az is nyomni fogja és a következő is. Nincs alternatíva,csak a személyek változnak.

2017. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek, más országokban is, alapból alergiásak a fehér furgonokra, meg a bármilyen céges, főleg futár furgonokra, ez genetikailag benen van az emberekben :DD

Meg pszichológia is van benne, én sem szeretek furgon után menni, mert nem látni előre tőlük, mindenkiben benne van, hogy valahogy meg kéne előzni őket.

2017. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!