Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok jóhányadának...

A kerékpárosok jóhányadának miért az a felfogás van a fejében hogy "biciklivel vagyok arra megyek amerre akarok"?

Figyelt kérdés
Bemennek az egyirányú utcába holott az tilos (kiv. ha tábla engedi), áttekernek a zebrán, körforgalomnál azt hiszik elsőbbségük van, pedig ott a macisajt nekik is. Kis ívben kihajtanak eléd, mert azt hiszik elfér mellettük az autó, persze a satufék és dudálás után még ők sértődnek be. Azt hiszik ők az út és a járda urai.
2017. jún. 21. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ezer és egyszáz kérdés van már erről, de csak ujjal mutogatásra jó.

Kezdjünk megint veszekedni. Én bringázok, gyalogolok, s autót is vezetek.

Nem kell bemutatni, ki hogyan közlekedik. De egymás szemére sincs nagyon mit vetnünk.

Aki ésszel közlekedik, az gyalog, autóban, nyeregen is úgy fog. A többiek meg sem így, sem úgy nem tudnak együttműködni a többiekkel.

2017. jún. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én, aki lakott területen kívül 130-140-nel megyek, belvárosban szinte lépésben közlekedek. Hogy miért?

Biciklis, lelépó gyalogos, kitolató autó stb.

Nem lehet máshogy.


Biciklisként: kerékpárúton(nem a végén, zebránál)is óvatosan megyek, az autósok kijönnek a bicikliútra, úgy adnak elsőbbséget a védett úton közlekedőknek.

Kezdő koromban bowdent is eltéptem egyszer miattuk, hogy védjem a testi épségem bicikliúton.

2017. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Beképzelt, öntelt, kissebbségi komplexusos a legtöbb ilyen tahó biciklis (nem mindegyik, hanem ez a rosszabbik fajta, sisakban 40-el, össze-vissza bicikliző típus). Ismerek néhányat személyesen, az élet más területein is ilyen idióták, nemcsak a közlekedésben. Menthetetlenek. A forgalomban ezektől félek a legjobban, nem a kamionoktól. Messzire kerülöm őket, amennyire csak lehet, mindenütt elengedem őket, ha elsőbbségem is van.
2017. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as! Egyetértek veled. Beszéljünk a kerékpárúton parkoló autósokról, a járdán parkoló autósokról, a menetrend szerint közlekedő buszt nem segítő autósról, aztán arról is, aki körbeautóz, amikor zebránál megállok. Beszéljünk arról, aki - szemtanúja voltam - zebrán gázolt, majd egy lábbal kiszállva megfenyegette a gyalogost, s tovább ment.

Beszéljünk arról, aki a gyalogosról, aki a zebrával ellátott villamosmegállót úgy értelmezi, hogy a szabad jelzés a 50 méteres hosszra kiterjed.

Beszéljünk arról az autósról, aki lakott területen belül konvojt előz, majd nagyon durván bevág elém, majd satuz, s az elküld az anyámba.

beszéljünk az osztrák autósokról, akik bringást úgy előznek, hogy már 100-150 méterrel mögötte teljes terjedelmében átmegy másik sávba, majd amikor elhaladt már mellette, akkor is még ott marad legalább egy ötven métert. S csak,, ha semmi szembe forgalom sincs.

Beszéljünk arról a németről, amelyik két utcakereszteződés között megállt, s rám mosolygott, mert azt hitte, átmennék. Beszéljünk arról a németről, aki elé véletlenül csúnyán kimentem bringásként (hülye voltam, s hatalmasat satuzott), s ő kért elnézést.


Lehet nyomni a piros kezecskét!

2017. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen kemény bringások egy szűk réteg, míg autózni nagyon sokan autóznak. A biciklisek majdnem mind hülyék, az autósoknak csak egy kis százaléka parkol össze-vissza és csinál életveszélyes manővereket. Nem mindegy.
2017. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Biciklisből 10 -ből 8 átmegy a piroson ,autósból meg talán ezerből 1, ha már arányokon vitatkozunk.

Azért ilyenek, mert megtehetik ,nincs rendszám nem lehet őket megtalálni,beazonosítani a helyszíni tetten éréssel meg nem foglalkozik a rendőrség.

2017. jún. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os! Nem védem a bringásokat. De fenntartom, csak háburuskodással semmire nem megyünk.

Ennek ellenére most ezt írom neked: hány óra felvételt mutassak neked, amit a kocsiból készítetek naponta a forgalomról?

Nem tehetem közzé, mert tilos, de nagyon sok szabálytalankodó van autós, gyalogos, kerékpáros.

Több, mint 15 éve járom a világot bringás csoportban. Egészen elképesztő dolgot tudnak művelni a társaim is.

Szóval mindent elhiszek. De látom a gépjárműveket vezetőket is.

2017. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
@6: és minimum ilyen arányban vannak azok a gépkocsivezetők, akik összekeverik a megengedett legnagyobb sebességet a kötelező legkisebb sebességgel, a kerékpárutat, -sávot, gykputat és járdát a parkolóval, a városi közutakat az autóutakkal, &c. A kerékpárok nyergében ugyanazok ülnek, mint a volán mögött. És semmivel nem lesznek szabályosabbak, ha egy adott útat másik járművel teszik meg. A magyar ember ennyire tiszteli a közlekedési szabályokat. Járműfüggetlenül.
2017. jún. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!