Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt tanítják az autós iskolákban?

Ezt tanítják az autós iskolákban?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyen béna sofőrrel van dolgom az úton. Így tanítják fordulni az embereket, vagy a környékemen az átlagosnál több a béna sofőr van?

[link]


A kedvencem volt aki jobbra indexelt, lassított, lehúzódott a jobb oldali padkára, és mikor majdnem megállt akkor hirtelen jelzés nélkül befordult egy kapubejáróba. Én meg már elkezdtem az előzését, és csak egy alapos fékezés mentette meg a betétlap írástól.

Bár úgy látom, hogy egyre több vezető van, aki tudomást se vesz a külvilágról. Nem tudják hol vannak, nem látnak az előttük lévő sávon kívül semmit. :(

Sokan panaszkodnak, hogy 50-60 órát is vezetnek vizsga előtt, mert a 30 kevés. Tényleg kevés a 3 óra és az 580 km?



2017. jún. 22. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi bajod van? Hát, így is alig fért el ebben a marha szűk kanyarban.

Az irányjelzőt meg minek használja, hát nem látod merre akar menni?!


:)

2017. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Kevés hát, sőt én úgy tanultam, jobbra kanyarodni, hogy erős fék, kettőbe be és jobbra... na ez megmaradt egy darabig amíg Apukám rám nem szólt, hogy mit csinálok?


Sajna nem vezetni tanítanak meg hanem vizsgára készítenek fel, ami meg is volt elsőre 35 óra után, azért +5 óra mert nem tudtam parkolni és vettem még 5 órát.. 19/F

2017. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Az nem lehet, hogy keresett valamit, és a krátereket kerülgette? Te meg rá vagy tapadva, és idegeskedsz. EZ is jellemző...

Mondjuk minden esetben jó előre jelezni kellene a fordulást a KRESZ szerint.

Ha meg valaki keres valamit, benyomja az elakadás jelzőt, és ezt tenném, ha látnám, egy idegbajos rám van tapadva mögöttem...

2017. jún. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

na igen, egy irányjelző nem ártott volna, de azért a seggébe se kell belemenni, bár nekem is ez a halálom. nem oda húzódik le, amerre kanyarodna, nem jelez stb.


de én ilyenkor inkább nem megyek közel hozzá, ha bizonytalan vagyok, mégis mit akar véghez vinni...


kedvencem, amikor parkolóhelyet keres, de mivel tömve van a parkoló, nem rakja ki az irányjelzőt, és akkor ugye találjam ki, hogy tényleg parkolni akar a jobb oldalon, vagy esetleg a bal oldalra akar majd bekanyarodni...és akkor ott szüttyögök 20-szal, de nem kerülöm ki azért se.


nyilván nem rakják ki az ilyenek, mert hát ha mégsincs parkoló, akkor meg megy tovább, és hát nehogy már akkor meg kelljen állni, és jelezni a többi embernek balra, hogy ő tovább szeretne menni...

2017. jún. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3: Na látom a végén megint én leszek a hülye!


Persze, most hogy szólsz én is úgy gondolom, hogy a krátereket kerülgette, én meg vagyok olyan hülye, hogy maradok a jobb szélen és végig megyek bennük. Látszik is a videón ahogy dobálja az autót a sok kátyú! :(


Megint témánál vagyunk. Bár nem ez lenne az eredeti kérdés - meséld már el szagértő úr, hogy a felvételen látható sebességnél mekkora az elvárható követési távolság. 50 méter elég lenne 10 km/h-nál? Egyébként meg a követő jármű vezetőjének a felelőssége a követési távolság, csak a gyógyegerek izgulnak miatta.

Ha idegeskedek akkor szidom a felmenőit, de úgy hallom a felvételen egy szó se hangzik el... :D

2017. jún. 27. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor én gyógyegér vagyok, utálom ha a lökhárítómnál csüngenek a menő gyerekek ( Swiftes vagyok, így csúfolom a tehetős embereket, rámutatva arra, hogy igazán nem vagyok hasznos a társadalom számára ) legyen 15 méter a köv. táv ilyenkor és indexeljen. Bár én annak a híve vagyok ( így van a KRESZ nevű valamibe is) először indexelek, majd fékezek ha parkolót keresek, ajtónyi távolságra lemegyek jobbra indexelve, akár kilométert is megyek így de lássa a mögöttem haladó, hogy nem direkt tartom fel, csak megállnék mert mennék sütiért. De maradok az eddigieknél, iskolában vizsgára készítenek fel, vezetni majd egymagad megtanulsz, a kapott alapokkal... én is szívtam eleget ez miatt...
2017. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, sok sügér van, ez biztos.


De egy dolgon ilyen kérdéseknél mindig fennakadok: az iskolában? Úgy érted az autós iskolában?


Ki a fene "él abból" amit ott tanult? Akkor már megette a fene, milyen 50 - 60 óra? Aki 60 ezer km - t vezetett, még az sem egy nagy penge, nem az iskolában tanulunk meg vezetni, hanem azt követően a km százezrek során.


Sok a hülye, ezt tény, de egy profi nem füstölög semmiségeken, kikerüli a mazsolát és megy tovább.

2017. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

HakapesziM


Hallottál anyázni? Nem.


Ezek a birkák egyre szaporodnak, a múltkor az oktató ott ült a tanuló mellett amikor az az egyirányú út jobb széléről fordult balra.


Sajnos naponta már legalább 20 hasonlóval találkozok, és néha nem tudom eldönteni, hogy aki balra indexel az jobbra fog fordulni vagy egyenesen megy tovább.

A családom meg csodálkozik, hogy estére miért vagyok fáradt.

2017. jún. 28. 23:50
 9/10 A kérdező kommentje:

#6: Én se vagyok menő csávó a 14 éves francia szarommal. Biztos én se vagyok tökéletes, pedig a vezetést már 30 éve tanulgatom...

Ettől függetlenül nem büntetőfékezek és nem kezdek szélvédőt mosni ha valaki megjelenik mögöttem. Ha lehetőségem van lehúzódok kissé és hadd menjen. Nem aggódok, fizet a biztosító ha belém jön, de miért tenné? Nem tudhatom, hogy milyen képességei vannak a sofőrnek vagy az autójának, izguljon ő.

2017. jún. 28. 23:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem anyáztál, de napokig ezen rágódsz, levideózod, feltöltöd youtube-ra, kérdést írsz ki róla, stb. stb.


Tulajdonképpen most mi a célod ezzel a kérdéssel?


Igen, tényleg vannak hülyék, ez nem újdonság. Mindig is lesznek.

És te ez ellen semmit nem tehetsz, csak elfogadhatod.

Akinek kéne, az úgyse olvassa a sérelmeidet. Ő továbbra is abban a tudatban fog beülni a járműbe, hogy milyen ügyesen vezet...

Tehát azzal, hogy ilyeneken rágódsz napokig csak a saját idegeidet őrlöd fel feleslegesen.

HakapesziM bölcsességét ajánlom, hogy fogadd meg:

"Sok a hülye, ez tény, de egy profi nem füstölög semmiségeken, kikerüli a mazsolát és megy tovább."

2017. jún. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!