Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy 2x1 sávos záróvonalas...

Ha egy 2x1 sávos záróvonalas szakaszon az én oldalamon van egy nagyobb testű elütött állat (pl. őz) és csak úgy tudom kikerűlni, ha mind a négy kerekemmel átmegyek a bal oldali sávba, akkor törvényesen mi a helyén való cselekedet?

Figyelt kérdés
Most hagyjuk, hogy gyakorlatban kikerülném, mint a sz4rt, a törvényes megoldásra vagyok kíváncsi. :D

2017. jún. 27. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Forgalmi akadály esetén a záróvonal átlépése megengedett, szabályos.

Természetesen a többi oda vonatkozó szabály betartásával (elsőbbség, sávváltás)

2017. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Az a helyzet, hogy a kresz szerint ekkor sem lépheted át.

Ami elég nagy hiányosság.


Nyilván nem fognak ilyenért büntetni, de egy esetleges baleset esetén tiéd a teljes felelősség.

2017. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
De, átlépheted nyugodtan, akkor is ha a rendőr ott van melletted. Ez pont olyan, mint mikor valaki úgy parkol le az útra, hog át kell lépd a záróvonalat, hogy kikerüld. Nem te vagy a hibás, hanem aki úgy parkolt. Esetünkben az őz a hibás :D
2017. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Én a 2-essel értek egyet: a KRESZ ezeket az eseteket nem szabályozza, a záróvonal átlépését akadály esetén sem teszi lehetővé. Ami persze baromság, életszerűtlen, de igaz.
2017. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne bomoljatok már ezzel a nem lépheti át baromsággal. Ha a továbhaladás másképpen nem lehetséges, akkor fokozott óvatossággal átléphető. A megállóban álló busz nem ilyen, mégha hosszú percekig is áll. Gödör, műszaki hibás jármű, úton fekvő részeg s állati tetem igen. Benne van a kreszben. Egyébként hátára nem veheti a kocsit, forgalmat nem akadályozhatja. Ha áthajt rajta kocsi tönkre megy s még az állatban eset kár miatt is büntethetik.
2017. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2017. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, ettől még nincs benne a kreszben, hogy át lehetne lépni.

Linkelgethetsz ezer éve elavult weboldalakat, nem bizonyít semmit. Egy hatályos jogszabályt mutass, ami megengedi, hogy átlépd.


Esetleg a végszükség esete adhat felmentést, de ez a helyzet egyáltalán nem végszükség.


Nem engem kell lepontozni, hanem a jogalkotót. Nem tehetek róla, hogy sz@r a kresz.

2017. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5-öske, a lepontozás látom jól megy, de virítsd akkor a jogszabályi helyet, amiből következik, hogy átléphető a záróvonal.
2017. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Látom nem egyértelmű a helyzet, de gondolom, hogy egy ilyen helyzetben nem kezdenének el a rend őrei büntetni...
2017. jún. 28. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Ekkor van a vis major esete,előre nem látható esemény amit másként nem lehet elkerülni ,ez magasabb szintű mint a mezei kresz szabályzat , szóval ha ott fekszik egy nagy állati tetem vagy ott van egy kamion a záróvonal mellett ,ami éppen kereket cserél vagy műszaki hibás jármű ami várja a ki tudja mikori vonatást ,vagy baleset van és éppen vitáznak a törött autók mellett ,vagy egyéb ,várhatóan nem fél percet ott lévő akadály van az úton akkor átléphető a záróvonal. Körültekintve óvatosan,mert ha baleset lesz belölle akkor az lesz a hibás aki átlépte a vonalat.


Büntetést nyilván emberi erő ,vagyis rendőrbácsi ilyenkor nem oszt. Egyedül valami automata kamerarendszer szívtelen robot szoftvere küldhet rád csekket,de az meg felvételt kell készítsen minden esetben ,amin látható lesz az akadály is,és egyből felebezhetsz . Ritka eset ugyan, de megeshet.

2017. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!