Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Főúton megfordulás vs jobbra...

Főúton megfordulás vs jobbra kanyar. Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Nyilván ilyen szituációkban az ember óvatos, de kinek van elsőbbsége?


2x3 sávos főúton balra kanyarodó sávból megforduló autó a külső sávba érkezik. Ezzel egy időben alsóbbrendű útról jobbra kanyarodna egy másik autó, szintén ebbe a sávba.

Kinek van elsőbbsége ha mindkettő egyszerre kap szabad jelzést? Kinek van elsőbbsége ha egyáltalán nincs lámpa?



2017. júl. 10. 13:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a jobbra fordulónak lenne elsőbbsége, úgy képzelem el a dolgot, hogy olyan a helyzet, mintha balra kanyarodnál, és ugye ilyenkor a jobbramenőnek van elsőbbsége. Amúgy őszintén, nem tudom én se, hogy hogy van ilyenkor.
2017. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A lámpa egyébként nem hibásan van akkor nyilazva és ütközik az útburkolati jellel? Az csak egy nyilat mutat ami kötelező haladási irány és az tiltó is egyben, vagyis tilos a megfordulás. Csak egy balrafordulás engedélyez, a megfordulás az két balra fordulás. Ugyanígy egy dupla nyílnak kellene jeleznie a lámpa esetében is vagy a lámpa alatt kiegészítő táblának.
2017. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Akkor most én is beleszólok kicsikét:


A linkelt helyen tényleg engedi az útburkolati jel a megfordulást, bár a lámpa jelzésképe és a felfestett terelővonal meg nem.

Ez még nem lenne baj, de a Tesco felől érkezők is nyilas zöldre fordulnak, főút ide vagy oda, nem számíthatnak arra, hogy bárkinek is elsőbbséget kell adniuk.

Ha szűk a hely, ha a megforduló nem a legkülsőbe érkezik, akkor nem lesz gond. (Valljuk be ha nem kamionnal vagy, akkor elég a hely.)


A legjobb amit tehetsz, hogy befordulsz balra és a legelső lehetőségnél visszafordulsz, akkor biztos nem lesz összetűzés a jobbra kanyarodókkal.

2017. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Valóban nem szoktak megfordulás engedélyezése mellett szembejövő forgalmat engedni és az is igaz, hogy onnan meg nyilas zöldnél jönnek, nem kell elsőbbségadásra készülniük. A legvalószínűbb, hogy a lámpa a mérvadó, azaz csak balra fordulás megengedett, a régi megfordulást engedő felfestést hibásan hagyták meg és az útkezelő ezzel balesetveszélyt okoz.

Mert így most az a helyzet, hogy összetalálkozik két autó és lámpáik jelzése alapján egyiküknek sem kell elsőbbséget adni a másiknak!

2017. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Alex Fly ***** válasza:

Érdekes kérdés. Egyszer a linkelt szabály értelmében a kanyarodónak elsőbbsége van a megfordulóval szemben. Másrészt ezt felülírja az, hogy a megforduló jármű közlekedik a védett úton.

Viszont a megoldás szerintem a lámpa jelzése. Magasabb prioritású, mint az elsőbbséget szebályozó táblák. Tehát ha működik, akkor a jobbrakanyarodónak van elsőbbsége. Ha nem, akkor a főúton haladónak.

2017. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
De pont higy a lámpa nem engedi a megfordulást, csak a balra kanyarodást
2017. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10: Ahonnan a kérdező jön, ott nincs útburkolati jel a megfordulásra. Legalábbis én sehol sem látom, pedig mentem rajta kicsit. Ha a másik oldalról jön valaki, ott valóban van. De az nem a kérdező oldalára vonatkozik, hanem a másik oldalra.
2017. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

17-es! Itt lehet látni:

[link]

[link]

2017. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A táblán viszont sima kanyarodósáv van

[link]


Szóval valószínű a jelet hagyták szarul.

2017. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég szokatlan ez a balra fittyedő nyíl. Nem szabványos.

Mint már írtam, a hely geometriája sem segíti a megfordulást. Belsőbe nem is lehet érkezni a tefelősziget alakja miatt.

Az ub. jel téves.

Az a bak ezzel, hogy nem vagyunk gépek, s egy ilyen elszúrt helyen sz egyébként szabálykövető, figyelmes vezető is összezavarodhat.

2017. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!