Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban ki volt a hibás?


2016. okt. 25. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez tipikus figyelmetlenségi hiba. Tény, hogy a felhajtó kamionnak kellett volna elsőbbséget adni, de elég távol volt a főúton haladó, szóval itt énis kijöttem volna, viszont a főúton haladó nem figyelt, vagy csak szimplán nem számolta ki jól a sebesség/távolság arányt.
2016. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Itt abszolút nem kérdéses, ki a hibás, teherautóval tudnod kell, hogy mennyire lomhán indul, főleg ha rakott, ez a videón látszik is. A másik hiába kezd el fékezni, ilyen rövid fékúton nem tudja megfogni ekkora sebességről.
2016. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

5.20-nál van a lényeg.


Egyébként STOP tábla volt a fekete Volvo kamionnak, nyilván őt hozzák ki felelősnek. De megértem, hogy kijött, már kitudja mióta ott áll. Viszont a másik kamion ba*ott rá lassítani, szerintem nem is az utat nézte. Még jó messze volt, annyi idő alatt simán meg is tudott volna állni teljesen, ha figyel. Hiába a nagy súly, a kamionokon ehhez méretezett a fékrendszer, egy ilyen nagy kamion szinte olyan rövid úton meg tud állni, mint egy kisautó. Szóval elkerülhető lett volna a dolog, szerencse, hogy a kiforduló kamion üres volt.

2016. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Crisopher ***** válasza:
86%

A kanyarodó kamion azért nem olyan sokat várakozott ott. Látszik a videón, hogy 5:22-kor érkezik oda, és 5:55-kor indul el, ez 33 másodperc várakozás, amit azért túlzás lenne soknak nevezni.

Az is figyelembe kell venni, hogy itt van egy autó, aminek a kamerája az eseményeket rögzítette (ez legyen a kamerás kocsi). Ez az autó a főútról balra kíván lekanyarodni. Előtte van egy fekete személyautó, szintén balra kíván kanyarodni. A fekete autónak és a kamerás autónak is elsőbbsége van a fekete kamionnal szemben. Elhalad három motoros, és a fekete személyautó, miután elhaladtak, lekanyarodik a főútról. A kamerás kocsi is megmozdul, de aztán hirtelen megáll, ugyanis rájön, hogy nem fog tudni átérni a szemből érkező kamion előtt.

Ennek ellenére a stop táblánál várakozó kamion megindul, úgy hogy egyrészt még mindig elsőbbségadási kötelezettsége van a kamerás autó felé. Az igazság az, hogy mondjuk ki: teljesen rosszul mérte fel a főútról szemből közeledő kamion távolságát és sebességét. A helyzet az, hogy várnia kellett még volna a kereszteződésben (ahogy a kamerás kocsi tette). Szerintem elég egyértelmű, hogy ő a hibás.

2016. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Persze, az egyértelmű hogy ő a hibás, és most hogy megnéztem mégegyszer, tényleg nem lett volna szabad már elinduljon, mert közel volt a másik kamion. Ettől függetlenül a szemből érkező mintha nem is fékezett volna.
2016. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a kamerás fószer elengedte a volvóst az meg ennek hatására körbe se nézett, csak ment. Egyértelműen a kikanyarodó volvós a hibás.
2016. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, ki pontozza le az embereket, akik azt állítják, hogy halál egyértelmű az eset, attól kérdezném, hogy mi az, ami nem teljesen világos?

A kérdés: a szituációban ki a hibás?

Ki más lenne, tán az, aki oldalba veri...

2016. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 én pontozgattam le, én értem hogy szép dolog kiengedni a kamiont, meg miafaszé'nemfékezett(?) a másik, de bakker azért ne már az legyen a hibás akinek elsőbbsége van...
2016. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok a szövegértelmezéshez...
2016. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!