Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a körforgalomba az első...

Ha a körforgalomba az első kijáraton akarok kimenni akkor nem úgy lenne logikus ha már a körforgalom előtt jobbra indexelnék?

Figyelt kérdés
Ha csak a körforgalomba kezdek el indexelni akkor gyakorlatilag már ki is jöttem a körforgalomból amire kiteszem az irányjelzőt. Nem lenne ésszerűbb ha már azelőtt látná a körforgalomba besorolni akaró hogy én az elsőnél kihajtok?

2017. júl. 17. 23:10
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
91%
es mi gatol meg benne hogy indexelj?
2017. júl. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%
A kezdők szokták ezt csinálni, mert nem tudják egyszerre tekerni a kormányt és az indexel felnyomni. Sűrűn látom, hogy ezt csinálják, de semmi értelme, mert honnan tudjam, hogy ő az első kijáratnál akar kimenni, ha még bent sincs a körforgalomban? Simán csak úgy hagyhatta az indexét, mert amatőr esetleg.
2017. júl. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Beviz Elek ***** válasza:
73%

Én így szoktam, ha pedig nem megyek ki az elsőnél, akkor befelé indexelek (ha van kinek...), kivéve ha nagy körforgalom és a sávok alapján adott hogy mit fogok csinálni.

Ez nem lúzerség, hanem segítesz a többieknek. Engem pl zavar amikor valaki kihajtásnál pöccint rá, akkor már késő.

2017. júl. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Valóban, amatőrség előre jelezni? Hát pont, hogy a magadfajtának az életét könnyítené meg ezzel, hogy lásd, ő már elsőn kimegy, örülni lehetne, hogy hamarabb tolhatod be a körforgalomba a profi seggedet.


Oktató is anno mikor szólt, hogy elsőn kimegyünk akkor még jóval a kijárat előtt megismételte, hogy tehát jobbra, hogy nehogy elfelejtsek jelezni, mert előbb lehet -sőt jobb is- de ha elfelejted akkor buktál.

2017. júl. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Kiegészítés előzőre: Ez vizsgán történt.
2017. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
De igen, úgy logikus és éppen ezért csinálják sokan így.
2017. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
De logikus. Pl angliában kötelező.
2017. júl. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
2es, biztos nagyon profil lehetsz...én például rühellem azt, amikor valaki már csak kifelemenet rakja ki az irányjelzőt, én meg kénytelen vagyok megállni bejáratnál, mert nem tudom, hogy megy-e tovább, vagy kimegy...márpedig egy kis körforgalomnál eléggé kivitelezhetetlen, hogy valaki az elsőn kimegy, de még "szerinted időben" jelezzen...kivéve ha ő is lelassít, és 5-10 km/h-val halad, de ugye ez meg nem az általad említett profizmusra vall...
2017. júl. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Pontosan. Fejbe kéne lőni, aki nem használja előre az indexet, hogy az elsőnél kifog menni. Emiatt álljon meg a másik...értelmes ember, már behajtás előtt jelzi, hogy az elsőnél ki fog menni, utat adva a többinek.
2017. júl. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Ne feledkezz meg arról, hogy a körforgalom geometriája sokféle lehet.

Pl. Pesten a Kós Károly tér kb. 4 háztömbnyi négyszög alakú tér, s körforgalom van ott.

De tudok olyant is, ahol egy teljesen sima, minden irányból 2x1 sávos utak kereszteződébe rajzoltak középre egy fél méteres kör záróvonalat, s kitáblázták körforgalomnak.

Időben kell indexelni. Ha a hely mérete megköveteli akkor nyugodtan elkezdhetsz jelezni már behajtáskor is.

2017. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!