Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Autó kerékpár...

Ki a hibás? Autó kerékpár karambol bicikliúton

Figyelt kérdés
Bicikliúton haladok, párhuzamosan a főúttal. Keresztezek tobb kis utcát ahol nekem van elsőbbségem ez egyértelmű. Ha áll egy autó a bicikliúton es arra vár hogy kikanyarodjon a főútra akkor nekem lenne elsobbsegem de en ezt nem veszem észre es bele hajtok az autóba akkor is az autó a hibás?

2017. júl. 23. 13:43
1 2
 11/11 Röcsögei Péter válasza:

Már ott állt, mikor az utcához értél? Akkor az szívás. Nem érdekel, ki a hibás, ki volt féktávolságon belül, meg hogy nyered meg a pert és ki fog fizetni. Az a kisebbik gond. A nagyobbik az, hogy ha ezt nem láttad meg, hogy ott áll, akkor te ezentúl járjál inkább busszal. Én is kerékpározom, B kategóriás jogsival a zsebemben(!), és folyamatosan küzdök azért, hogy az autósok tiszteljék a kerékpárost, és ne "puhatestű b-zeránsnak" hívják őket. Ne legyenek előítéletesek abban, hogy mennyire nem tudják a biciklisek a kreszt, vagy mennyire rosszakarók és felelőtlenek ők, mennyire élnek vissza a rendszámnélküliséggel, vagy mennyire nem tesznek pénzt a kerékpárút építésbe (szja milliók), meg annyira tanulatlanok, hogy a munkájuk béréből nem hogy autót, de még buszjegyet sem tudnak venni, ezért bicikliznek! Erre te most belerondítasz a munkámba, hogy tényleg igazuk legyen! Volt már, hogy éjjel, járdán sétáltam, lámpa nélküli biciklis majdnem elütött. Segítettem neki megállni az utolsó méteren, de ha nem fogom meg a kormányát, a tökömet leviszi a kereke. Csodálkozott, hogy megkérdem, mit képzel magáról! Az ilyeneket be kéne zárni. Na de 10 oldalt tudnék írni csak a múlt heti autós szabálytalankodókról, akikkel találkoztam.

Nem kéne azt hinniük, hogy ha van 2 millió forint a s-ggük alatt, attól a másiknak nincs a zsebében 10x annyi, vagy nem értékes a munkája, nincs meg a 8 osztálya, ami a jogsihoz alapfeltétel, stb., és az ilyenekkel bármit meg lehet tenni, mert koszos rabszolgák, alárendelt nép. Majd ha egy biciklis pisztolyt ránt, akkor nézhetnek! Szerintem jobb megelőzni a bajt, és épen hazamenni a családhoz. Figyeljünk egymásra!

2017. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!