Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi tortenhet akkor? Ha en...

Mi tortenhet akkor? Ha en haladok az uton, mellettem joval elorebb megy a gyalogos az aszfalton, szembe is jon auto. A gyalogos lemegy az utrol s mikor odaerek nyomba kilep megfordulva elem az utra.

Figyelt kérdés
a jobb laban ment at a kerek, mivel szembe elem kifordult, fekezni lehetosegem se volt, hisz nyomba akkor fordult mikor oda ertem, sebesseghatar betartva, ilyenkor ki a hibas?
2017. aug. 1. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lassíts le és, ha elment a szembejövő biztonságos oldaltávolságot tartva előzd meg. Ezért nem kell sem a gyalogost, sem a kerékpárost "centizgetni".
2017. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
az uton nem volt, nem volt miert lassitsak csak hirtelen elem lepett
2017. aug. 1. 16:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
igen értem én, de ha biztonságos oldaltávolságot tartasz, nem tud eléd kilépni.
2017. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de szembe jott, es keskeny az ut
2017. aug. 1. 16:22
 5/15 A kérdező kommentje:
2 napja volt, jelenthet meg? tud tenni valamit?
2017. aug. 1. 16:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
jó, akkor mit akarsz hallani? Hogy nem voltál hibás, vagy mi? Én is kerültem már ki gyalogost. Ha szembe is jöttek, akkor is lassítottam, pont azért mert számítanod kell a bamba gyalogosra, hogy esetleg irányt változtat. Tegyük fel egy őz megy az út szélén és kiugrik eléd, akkor ő lesz a hibás?
2017. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
persze, de az mas, es gyalogos szembe a forgalommal kell kozlekedjen nem?
2017. aug. 1. 16:30
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne más? akadály az akadály az út szélén. számítanod kell rá, hogy irányt változtat és fokozottan figyelned kell, az útviszonyoknak megfelelően vezetve. pont.
2017. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de tehetmeg feljelentest?
2017. aug. 1. 16:34
 10/15 anonim ***** válasza:
tehetni tehet, csak ha nincs rá bizonyítéka/tanúja, elzavarják majd a fas*ba.
2017. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!