Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kihajtottak elém, ki és...

Kihajtottak elém, ki és mennyire volt hibás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lakótelepen közlekedtem, ahol szűk utcák vannak. Mellettem merőlegesen parkoló autók, ezért tartottam egy 50 centis sávot tőlük. Ha netán hirtelen kitolatnak vagy elém lépne valaki... Tőlem jobbra egy utca nyílott a végén macisajttal, én egyenesen mentem volna tovább. Az utcából nagy rössel elémkanyarodott egy autó, én vészfékeztem (20-al mentem). Az utca bal oldalán párhuzamosan parkolt egy kocsi, így az elémkanyarodó nem fért el, a tükrünk összeért (szerencsére az enyém nem lett karcos). Elkezdett ordibálni, hogy az utca közepén megyek, mit képzelek magamról, meg így tovább... Mondtam neki, hogy neki áll feljebb, mikor elém hajt (nehezen belátható kereszteződésről van szó; sarkon is parkolnak, bokor is van). Ráhagytam végül, továbbhajtottam, de bennem maradt a tüske. Magam részéről megtettem mindent, úgy gondolom; 30-as zónában mentem 20-al, néztem a lehetséges veszélyforrásokat. Szerintetek ki és mennyiben volt hibás?

#tábla #parkoló #elsőbbségadás #lakótelep #útkereszteződés #elsőbbségadási kötelezettség #szűk utca #nehezen belátható
2017. júl. 15. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha neki elsőbbségadás kötelező táblája volt akkor egyértelműen ő a hibás. Az mindegy, hogy te mennyire húzódsz középre vagy szélre. Neki oylankor mindenki el kell engednie aki halad a főúton.
2017. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen 100%-ban ő volt a hibás. A macisajt az macisajt.
2017. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
még csak most veszítetted el a retard szüzességedet, gondolom nem vagy valami marcona kinézetű ezért pampogott a putris
2017. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Természetesen mindig a friss jogsival rendelkező kérdező az ártatlan, még ha se a pontos helyszínt, se a másik történetet nem ismerjük!

A kérdés is csak azért született, hogy a kérdező lelkét simogassa néhány válaszoló!


Lehet lepontozni!

2017. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki védett úton megy, annak elsőbbsége van. Akkor is, ha épp keresztben csúszik, szabálytalanul előz, egykerekezik, stb. Egy esetben lehet hibás egy balesetben: ha olyan gyorsan megy hogy nem lehet időben észlelni. Minden más esetben a kikanyarodó a hibás.
2017. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt 3-as, marconának nem nevezném magam, de 'álljmegkenyérmegeszlek-nek se. 190 centis kopaszodó, szakállas, 20-as éveim végén járok. Igen, eddig soha az életben nem szóltak így hozzám, nem szoktam hozzá az ilyen viselkedéshez.

Kedves 4-es, leírtam mindent, ha figyeled; a másik szempontjából is. 4 éve vezetek, nem vagyok kezdő, afféle átlagos képességű sofőr.

2017. júl. 15. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy az utca közepém mentél, megakadályoztad a nagyobb bajt. :-)

Kedvenceim a "há' azé mentem nekije, mert rossz helyen át" esetek.

2017. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezzel az 'utca közepén mész szöveggel támadt nekem, de szerintem 50 centi távolságtartás legalább kell a parkoló kocsiktól. Szűkek, maguk a parkolóhelyek is, általában orral szoktak beállni. Nem egyszer volt már, hogy kitolattak elém. Így ilyen helyeken mindig tartok egy kis biztonsági távolságot. Ezzel inkább a fel nem festett, képzeletbeli felezőhöz voltam közel. Javítsatok, ha ti másképp csináljátok. A baj az volt, hogy úgy durrantott ki, hogy pont megközölt engem, meg a bal oldalt álló, az úttal párhuzamosan álló kocsit. Én már állóra fékeztem és néztem, hogy hova jön még.
2017. júl. 16. 11:14
 9/10 anonim válasza:

A macisajt neki volt, így egyértelműen ő hibázott. Ne vedd magadra, vannak bunkó és tahó emberek, és lesznek is.

Nekem is volt egy ilyen esetem én a kukás autót kerültem ki előttem, de nem jött akkor senki sem szemből én kielőztem, erre egy hülye sofőr gyorsabban a kelleténél megjelent, és neki állt feljebb, hogy majdnem belé jöttem és ez a ő sávja. Hiába mondtam KULTURÁLTAN ÉS HIGGADTAN ( eléggé fel tudom húzni magam a hülyéken )hogy nem jött senki sem és nem is tudtam másfele menni, erre a Nő ,mert az volt kiabált és csak mondta a hülyeségét. Ilyen primitív emberekkel nem foglalkozok.

2017. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5.: Még egy esetben lehet hibás a főúton haladó: Ha a kikanyarodó megáll keresztbe és úgy megy neki, hogy semmit nem tesz meg az ütközés elkerülése érdekében. (se fékezés, se kikerülés) Az viszont már álló autóba való belehajtásnak számít.
2020. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!