Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beláthatatlan útszakaszra...

Beláthatatlan útszakaszra mégis hogyan menjek ki?

Figyelt kérdés

Nem vezetek sokat, ma Budapesten olyan szituációm volt, hogy útkereszteződés, de a felsőbb rendű út erősen kanyarodó volt, na most akár hogy gurultam ki annyira kanyarodott az út, hogy egy büdös centit nem láttam a jobbról érkező forgalomból, kínomban úgy mentem ki az útra, hogy a szembe sávba mentem ki, addig amíg már a visszapillantóból be nem láttam az útszakaszt.


Ilyen útnál mégis hogyan cselekedjek? Vagy talán kanyarodjak be úgy ,hogy lássam a jobbról érkezőket?


2017. aug. 4. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináltad, én is így szoktam hasonló esetben.
2017. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Lehet így is, vagy egyszerűen ki szoktam menni az egyik sávra, ha balról nem jön semmi, aztán onnan is kinézek. Ilyenkor ha jön is valami, akkor be szoktak engedni általában.
2017. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Kissé ijesztő szitu volt, vakon kimenni.
2017. aug. 4. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a bal oldalit belátod, akkor óvatosan menj rá ki, mást nem nagyon tudsz csinálni úgy sem. Egyébként meg szerintem kerüld el azt a kereszteződést, ha ennyire gáz a helyzet ott.
2017. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha te nem látsz, akkor a főúton jövő sem lát, tehát neki is le kell lassítania annyira, hogy időben észrevegyen, ha esetleg már pont keresztben vagy az úton.
2017. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy ilyen esetben érdemes jobbra kifordulni, aztán majd valahol megfordulsz egy körforgalomban, vagy más lehetőségnél.
2017. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahol a beláthatóság ennyire korlátozott ott sebességcsökkentést szoktak alkalmazni a magasabb rendű úton.
2017. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A főúton haladónak miért kellene lassítania, ha lát egy utcát, amibe nem lát be?? Jól is néznénk ki, ha minden utcánál nekiállnának lassítani a főúton közlekedők... Azért van ott az elsőbbségadás vagy STOP tábla a keresztező úton haladónak, hogy ő lassítson vagy álljon meg.
2017. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A főúton haladónak miért kellene lassítania, ha lát egy utcát, amibe nem lát be?? Jól is néznénk ki, ha minden utcánál nekiállnának lassítani a főúton közlekedők... Azért van ott az elsőbbségadás vagy STOP tábla a keresztező úton haladónak, hogy ő lassítson vagy álljon meg."


Persze ez logikailag így lenne helyes, de a kérdés budapesti útról szólt, de érvényes akár egy főútra is. Ahol a beláthatóság korlátozott ott sebességkorlátozás van a főúton is, mert ha a kiforduláshoz és felgyorsításhoz szükséges idő több, mint a megengedett sebességgel a belátható szakasz megtételéhez szükséges akkor az balesetveszélyes, mert szétnézek nem látlak kifordulok és neked esélyed sincs megállni.

Na az okosok erre is gondoltak és az utak/vasutak stb tervezésénél figyelnek a beláthatóság követelményeire is.

Nem véletlenül vannak főúton is bizonyos helyeken sebességkorlátozások a kereszteződések előtt.


Ugyanez városban, ívelt út egy becsatlakozó alsóbbrendű úttal, a beláthatóság rossz kevesebb mint 50 méter, minimális te meg érkezel 15m/sec sebességgel mondjuk. Ha kifordulok nem fogok annyi idő alatt felgyorsulni, mint amennyi idő alatt telibeversz hátulról. Az ilyen helyeken is van sebességkorlátozás, lakott területen belül is.

2017. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!