Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ahol előzni tilos tábla van,...

Ahol előzni tilos tábla van, ott szabad e lovaskocsit előzni?

Figyelt kérdés
Lovaskocsinál sokan azt mondják, hogy szabad , de bizonytalan vagyok , mert a lovaskocsi is 2 nyomon haladó jármű, így elvileg nem szabadna megelőzni.
2017. aug. 7. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A B a válasz! Igen lehet. Nem tudom, 2 éve vizsgáztam akkor a B volt a jó, hogy igen, elfogadta.
2017. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A tábla nem vonatkozik az állati erővel hajtott járművek előzésére, így a lovaskocsit megelőzheted.
2017. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A lovaskocsit nem előzi, hanem kikerüli az ember. A lassú járművet is. Ha záróvonal is van, akkor viszont nem lehet.
2017. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
3-as akkor nyáron nem lehet télen is csak akkor,ha nagy hó van,de akkor minden további nélkül?
2017. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

[link]



f) „Előzni tilos” (32. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére;

2017. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

3-as: ajjajj vannak gondok :D


mozgó járművet előzünk, álló dolgokat kikerülünk...

másrészt olvasgasd a kresz-t :D

2017. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem előzheted meg, de célszerű. Mindenesetre ne rendőr előtt csináld és akkor nem büntetnek meg érte.
2017. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
0%
#5: beláthatatlan kanyar vagy bukkanó esetén ez a KRESZ-pont kibővítés nélkül tökéletes út a halálos frontális ütközéshez.
2017. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#9 én sehol nem láttam utalást arra, hogy kötelező lenne előzni, épelméjű ember meg akkor se próbál előzni beláthatatlan kanyarban, ha nincs előzni tilos tábla/záróvonal/koszorú az út szélén.
2017. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 = #8
2017. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!