Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás? Mire kell fizetnem?

Ki a hibás? Mire kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szalagkorlátnak ütköztem az autópályán, mert egy kisbusz minden ok nélkül áthajtott az én sávomba (mintha le akart volna szorítani). Ráfékeztem és meglett a baj. Rendőrt hívtam, mivel a kisbusz otthagyott. Az ügyem átkerült a szabálysértési osztályra, de nem tudom miért. Erre mondták, hogy majd a büntetést is be kell fizetnem. Mire? A meghajolt korlátra?? Félek attól, hogy a másik megússza. Szerencsére meg van a tettes rendszáma, mert az úton volt kamera és egy mögöttem jövő szemtanú is.


Köszönöm a válaszokat.


2017. aug. 9. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Az egy dolog, hogy megvan a rendszáma + van 1 tanúd, ez sajna nem hiszem, hogy elég lesz....


könnyen lehet, hogy a másik megússza Te pedig fizetheted a szalagkorlát "árát"...


(ajánlom a fedélzeti kamera beszerzését)

2017. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Elég a kamera és elég a tanú is. Csak egy ügyvéd kell és felejtsd el a rendőrséget. Főleg, ha téged akarnak hibáztatni. Ügyvéddel kell a rendőrségre bemenni ez ügy kapcsán, majd feljelentést tenni a kisbuszos ellen.


A kisbuszos több szabályt is megszegett. Átment a másik sávba, gondolom irányjelző nélkül, de ha azzal is akkor is, hiszen ott mentél, tehát nem figyelt. Akkor ott a veszélyeztetés. Meg is halhattál volna. Tehát, ha mondjuk látszik egy felvételen, hogy akár szándékosan is csinálta volna, de ha még nem is akkor is elő kell venni, hiszen az életedre tőrt. Ez így elég morbid de ez ilyen. Másrészről cserbenhagyás. Az meg már bűncselekmény és börtönbe megy szépen. A te károdat az ő biztosítójának kell fizetnie és még ezen kívűl többet is akár ő maga per útját.


Én nem hagynám magamat. Simán nyered az ügyet a rendőrséggel szemben. Csak kicsit erőteljesebben kell fellépni és a rendőröknek is megmondani, hogy akkor ügyvéddel fogsz jönni, ha nem tesznek valamit.

2017. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendőrség az olyan mint a víz ,arra folyik amerre nincs akadály. Te megvagy mint "tettes" önként feladtad magad, rajtad gyorsban el lehet verni a port ,fizetsz ,ügy lezárva -további jóutat kívánunk.


Csak ezt nem szabad hagyni ,rendszám van tanu van , tovább kell vinni az ügyet ,ha kell bíróságra ,és nem fizetni semmilyen korlát kártérítést!

2017. aug. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy te elkövettél-e valami szabálytalanságot, vagy legalábbis gyanúsítanak-e valamivel, ezért így nem lehet biztosat írni.

Ha te olyan voltál, mint az angyal, akkor ne fogadd el a büntetést, ahogy írták is.

2017. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Több, mint valószínű, hogy neked ki kell fizetned a kárt, utána fellebbezhetsz a saját igazadért. Ha igaz, amit írtál, simán nyered az ügyet. Egyébként ezért fizetsz kötelező biztosítást, nem zsebből kell mennie.
2017. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!