Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért megbüntethetnek?

Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Kertvárosi részen lakunk a fővárosban. Saját kapubeállónk van, és van egy kis füves rész is, ahová fel szoktunk parkolni, ha még van dolgunk az autóval. A szomszéd is a mi feljárónkat használja, neki nincs feljárója. Ezzel nem is lenne gond. Viszont valami albérlők költözet hozzá, és állandóan mi elénk állnak a füves részre, noha az ő ingatlanjuk előtt is volna hely 2 autónak. Többször is jeleztem feléjük, tényleg kedvesen szép szóvalm de semmi hatása. Értem én, hogy ez közterület, és úgy áll fel, h nem zavar a ki és be állásban, na de mi tartjuk rendben, mi füvesítettük, és ha vendégek jönnek hozzánk, ők meg nem tudnak hol parkolni. Azt találtam ki, hogy reggel 6-kor elmegyek dolgozni, és felállok a kapubeállónkra(mi hozzánk tartozik, mi vagyunk az ingatlan tulajdonosok), aztán délután 5-ig se ki, se be onnan. Ezért megbüntethetnek? Illetve külföldi rendszámú ez az autó, tudok bármi mást tenni? Marha idegesítő, h az ő házuk előtt bőven van hely, mégis mi elénk áll fel, se füvet nyírni nem tudok, se semmi.

Válaszokat előre köszönöm!



#kapubeálló #Parkolás közterület
2017. aug. 13. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A közterület a közé, bármilyen fájdalmas is. A vendégeitek majd a szomszéd elé állnak. Ha akadályozod egy közterületen parkoló autó mozgását, jogosan fognak megbüntetni.
2017. aug. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Az a kapubejáró, ahova felálsz, az csak hozzátok tartozik,

vagy a szomszédnak is ott kell bejárni (pl hátsó szomszéd)?

Mert ha csak a ti telketekre lehet onnan bejutni, akkor

semmi akadálya, hogy otthagyd a kocsit.


Közterület az ÚTTEST. Az út szélére bárki lehúzódhat,

parkolhat, úgy, hogy kapubejárót nem áll el. De a ház

előtt, az útpadkától a járdáig már nem parkoló! Oda

fel sem állhat, semmilyen okból. Ha kapubejáró van

kiépítve, akkor is csak a tulajdonos állhat oda.


Ha több szomszéd lakik egyazon telken (osztatlan közös

tulajdon), akkor viszont ezt a bejárót illik szabadon

hagyni.


Szép is volna, ha felmegyek valakihez látogatóba Pestre,

és beparkolnék a szomszédja "kertjébe"...

2017. aug. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kettes: az esetek többségében az előkert a közterület része, így ha ott parkolóhely van kialakítva, azt bizony bárki használhatja még akkor is, ha a csatlakozó ingatlan tulajdonosa a maga számára alakította azt ki. A megoldás itt az lesz, ha a kérdező a kapubejáróban parkol. Ha az ingatlan használójaként teszi ezt, az nem szabálytalan a KRESZ értelmében. Ugyanakkor más jármű ki- és beállását nem akadályozhatja, szóval nem szabad befalazni a kedves albérlőket.
2017. aug. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tisztázni kellene, hogy mi alapján tiétek a bejáró és miért közös, nyeles telek a szomszédé, vagy nektek kell biztosítani átjárást a telketeket? Mert azért nem olyan egyszerű ez. Egyébként én kitennék valami akadályt amitől nem tudnak felállni a fűre aztán kész.
2017. aug. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha a kapubeállóban parkolok, ő nyílván nem fog tudni semmerre sem kiállni. Azért bosszant, mert az ő ingatlanjuk előtt is van bőven hely, mégis mi elénk áll. A házak az utcában közvetlenül vannak a járda mellett, tehát, ha kinézek az ablakon pont az ő autójukat nézem. Szorosan egymás mellett épültek a házak, nekünk van kapubeállónk, nekik csak kapujuk van, de autóbeálló nélkül. Még, ha akarnának sem tudnának építeni. Nem ezzel van a bajom, csak úgy gondolom mindenkinek illik a saját portája elé állni. Nem kis feladat volt füvesíteni, h ne egy sártenger legyen. Ha most állandóan ott áll a fű ki fog kopni, és kezdhetjük előlről. Gondolotam bemegyek a közterületfelügyelethez hátha tudnának segíteni, mit tudnék tenni.

Akkor, ha jól értelmeztem a válaszok alapján, hiába a mi kapubeállónk, nem állhatok oda, ha más miattam nem tud lemenni.

2017. aug. 14. 08:08
 6/9 anonim ***** válasza:

A te kapubeállódon keresztül tud beállni a kapujába, vagy

hogy? Nem értem.


Én is kertvárosi részen lakok, de a kapubeállómról a

kapumhoz lehet csak beállni. Tehát csak az enyém.

Szomszédnak is van beállója, nyeles telek, a háza nem

is az utcára (hanem egy közre) néz, csak bejárata van.

Mellettünk levő szomszédnak a háza teljesen az utca-

fronton van, háza előtt üres a terület, a garázs is az

utcára nyílik.


Úgy illik parkolni, hogy a telekkel párhuzamosan, az

utcán (ha nincs kapubeálló/parkoló). Nem fel a gyepre,

az milyen megoldás már?

2017. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nyomj már fel egy google maps utcaképet vagy valami, mert egyre érthetetlenebb.

Egyébként ha te állsz a fűre akkor nem kopik ki, ha ő akkor igen?

2017. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt több különböző dologról van szó.

Először meg kell nézni hogy az adott önkormányzat engedi-e rendeletben a zöld területen való parkolást, sok helyen tilos (pl. Győr).

Ha parkolhatnak füvön, akkor közterület, ergo parkolhatnak ott.

DE. Neked kell az úttestig rendben tartanod a zöldterületet, tehát ültethetsz oda fát, bokrot és akkor nem tudnak ott parkolni, viszont te sem.

A hardcore lakók szokták azt csinálni hogy először szólnak szépen, aztán szólnak mérgesen, végül szarrá karolják a kocsit.

2017. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fűre nem parkolhat, nyugodtan hívj rendőrt. Megállni csak az úttesten szabad, hacsak tábla nem utasít másképp. Márpedig egy kertvárosi részben gondolom nincs kitáblázva parkoló.


KRESZ 40.§. 1. Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.

2017. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!