Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek lehetne vontatóköt...

Szerintetek lehetne vontatókötéllel autót külföldről (Pl. : Németországból) hazavontatni? És lehet úgy autót vontatni vontatókötéllel, hogy az nincs forgalomban?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm! :)
2017. aug. 24. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
persze. pályán 1500 km had szóljon.
2017. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ez minden vágyad, meg lehet oldani. De nem sok értelme van. Nekem eddig 60 km volt a rekordom egyhuzamban vontatás terén, de az is bőven elég volt, kellően elfáradtam benne. Arról nem beszélve, hogy a legtöbb európai országban a vontatásnál eléggé alacsony sebességhatárt engedélyeznek, a gyorsforgalmi utakon pedig nem szeretik, úgyhogy nem tudom, mennyi kedved lenne mellékutakon 40-nel hazadöcögni. Elhiszem, hogy Szomszéd Jóska óccsóér' megoldaná kötélvégen, olcsóbban, mint trélerrel hazahozni az autót, de nem biztos, hogy járható út.
2017. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomban nem lévő autót nem lehet vontatni. Nincs érvényes műszakija. Forgalomban lévőt is csak akkor, ha nem fékhibás (mármint kötéllel, vonórúddal, és a vontatottnál nehezebb autóval lehet). Érdekes lesz majd fékszervó nélkül 40-el végig vontatni, mivel az akku kapacitás véges, egy idő után szellőzés se lesz, világítás se lesz, és egyszer nézzél be egy fékezést, rámegy a lökhárítód, hűtőd, lámpáid. Meg a vontató autó segge. Amit te fogsz zsebből fizetni, mivel forgalomból kivont autóra kötelező sincs. Jó eséllyel mire hazaérsz, az autó értékének megfelelő kárt okozol.
2017. aug. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem.
2017. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Forgalmi nélkül nem lehet. Egyébként ha nem pályán mész akkor lehet. Sokat vontattam volt hogy egyhuzamba 250 km-t 50-60-al ,nem egy népünnepély ,de meg lehet csinálni pihenőkkel az 1000 feletti km-t is. A lényeg hogy jóval olcsóbb mint a tréler.
2017. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és horoggal- vonórúddal érdemes mert ott ki van zárva a bebambulós ráfutás és a hátsót is fékezed az első autóval .
2017. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!