Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebességkorlátozás betartása?

Sebességkorlátozás betartása?

Figyelt kérdés
Ma megbüntettek gyorshajtásért! Oké elismerem! A kérdéseim is felesleges, de muszáj kiadnom magamból. A büntetés után igyekeztem betartani a sebességet, de baromi nehéz, ha az ùt lejt, emelkedik, kanyarog. Egész ùton a mutatòt bánultam. Teljesen elvonta a figyelmemet! Más ezt hogy oldja meg?

2017. aug. 26. 18:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Én speciel néha rálesek a kilométerórára is, igaz, nagy meglepetést legfeljebb lejtős alagutakban szoktam látni, ahol nincs igazán jó referenciapontom. A motor hangja, a közeli tereptárgyak és sokszor maga a forgalom ritmusa is jó tájékozódási alapot adnak. Igaz, nem is görcsölök, ha esetleg 90 helyett 110-et mutat az órám.
2017. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha nagyon lejt az út, visszaváltunk, nem hagyjuk "elszaladni" az autót.
2017. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
mennyivel mentél?
2017. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A kérdés szövege alapján úgy tűnik, hogy helyszíni bírságról volt szó.

Az meg gyorshajtásnál 5 E-től kezdődik, a rendőr mondja a pontos összeget hasraütés alapján. (Elvileg a gyorshajtás mértéke alapján, de ha valaki nem szimpatikus neki, akkor 5 helyett mondhat 15-öt is, vagy 10 helyett 25-öt. Pl. a cigányok nem szoktak szimpatikusak lenni, vagy a nagypofájú okoskodók, ezt egy rendőr mondta nekem.)

Én úgy 10 E-re tippelnék, ha jól gondolom a helyszíni bírságot. (De persze lehet, hogy nem jól gondolom.)


A helyszíninél a túllépésnek nincs alsó határa, vagyis 1 km/h, elvileg lakott területen már 51-től lehetne büntetni. De ezt kb. mindenki megtámadná ügyvéddel, a műszer pontatlanságára hivatkozva, úgyhogy a gyakorlatban 55-től szoktak megállítani, de ez is rendőrfüggő.


A szabálysértési eljárás az más, mielőtt valaki összekeverné a kettőt. (Ha a helyszínit nem fizeti be az illető, akkor is szabálysértési eljárás lesz belőle, ugyanúgy, mint pl. 50 helyett 68-cal lefényképezve már alapból.)

2017. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Sajna jóval többel mentem, mer túgy hittem 70-es korlátozás van az úton mivel nem lakott területen volt és azon az úton sürün váltják egymást a 70-es és a 50-es táblák. Tényleg gyorsan mentem, nem is figyeltem a mutatót, elismerem a hibám és örülök, hogy egyáltalán megmaradt a jogsim. A kérdésnél inkább arra gondoltam, hogy szerintem nehéz tartani a pont 50-et és nem legyen 51 vagy 52, mert itt nálunk (nem Magyarország) már ezért is büntetnek. Jó tudom mehet az ember 45-el is.

Igen, helyszini birság volt (78 az 50 helyett).

2017. aug. 27. 23:26
 16/18 anonim ***** válasza:

15 kmh akkor él, ha fix trafi fog meg. A mobil trafik

elég jól vannak hitelesítve, és 2-3 km/h hibahatárral

dolgoznak.


Ritkán szoktam ránézni az órára, de rutinból már

észreveszem, hogy a kocsi gyorsul/lassul. Emelkedőn

nagyobb gáz, lejtőn kisebb gáz :)

2017. aug. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire megijedni a sebességtől

Nagyon egyszerű: ha 100 km/h alatti a sebesség határ akkor rátehetsz 15 km/h-t + 2-3 km/h-t a műszer bizonytalansága végett

Ha 100 km/h fölötti a sebesség határ akkor 20 km/h + 2-3 km/h

Ez azonban csak akkor él ha a mérést követően nem állítanak meg mert akkor erre nem lehet hivatkozni ugyanis minden esetben az a pár km/h nézik el...

E gondolatmenetet kôvetve: 68, 108, 133, 153 fölött kapsz fix trafitól csekket

2017. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%

Figyelni kell. Azért még nem büntetnek mert lejtett az út, ne viccelj már, Magyarországon bőven van ráhagyás, lakott területen 65 - től büntetnek, ez óra szerint már 70 - 72 körül van, pályán óra szerint majdnem 160 - at mehetsz. Ha a helyszínen nem állítanak meg - nem jellemző - akkor semmi következménye.


Én gyakorlatilag mindenhol gyorsabban megyek és már az idejét nem tudom mikor fogtak meg itthon utoljára.


Vagy betartod kódexet, vagy figyelsz, vagy mindkettő.


Egyebekben egyetértek, nagyon elment a világ ebbe az irányba, állandóan a sebességet kell figyelni, de ez inkább Nyugaton gáz, itthon bőségesen van ráhagyás, és jó is ez így. Aki meg még erre is rátesz, az meg ne csodálkozzon ha jön a csekk.

2017. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!