Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Párhuzamos közlekedésre...

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton, városon belül, erős forgalomban az autók egymás mellett és mögött sűrűn, de jó 50es tempóval haladnak. "Előzhet e" szabályosan egy motoros a mozgó egymás mellett haladó autók között a szaggatott vonalon haladva?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint nem, de szeretnék kérni KRESZ idézést attól aki tudja, hogy pontosan hol van szabályozva ez az eset. Köszönöm! (Nincs motorkerékpárom.)

2017. aug. 28. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet két sáv "között" haladni, azonos sávban pedig csak egy másik motoros vagy kerékpáros mellett haladhat el. Egyetlen esetben mégis mehet két sáv között a motoros: piros lámpánál ilyen módon állhat a sor elejére. Amit viszont te írtál, az szabálytalan és veszélyes.
2017. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Városon belül 50-es tempóval haladót hogy tudsz dzabályosan megelőzni?

A gyorshajtás szabályos?

Álló kocsisor mellett előre gurulás, és mozgásban lévő járművek előzése két különböző eset, de elözni sem szabad a felezőn tartósan haladva

2017. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Menet közben ezt megcsinálni kamikaze mozdulat.
2017. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondoltam, hogy amit az illető művelt az nem volt szabályos, de most első sorban a jogi része érdekelne. Tud valaki esetleg KRESZ idézetet írni?

2017. aug. 28. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Piros lampanal ALLO kocsisorban elore lehet haladni a lampaig.

De ha valt, akkor be kell sorolni es a sorban folytatni.


(Az mas kerdes, hogy van par szituacio, amikor en is meg lassabb 20-30-as temponal 1-2 auto kozott elmegyek, mielott besorolok kozejuk.)

2017. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"36. §

(12)228

Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti

átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, - előre sorolás

céljából - kétkerekű motorkerékpárral, illetve kétkerekű segédmotoros

kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kétkerekű

kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad

előrehaladni, ha


a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és


b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák."

2017. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó volt a sejtésem. Autósként, nekem logikusnak tűnt, hogy ez nem megengedett, sőt egyenesen veszélyes művelet. Most már a konkrét vonatkozó szabályzást is ismerem.

Az már viszont érthetetlen számomra, hogy ha már egy kedves motoron ülő embertársam veszélyes helyzetbe sodor az ő szabálytalansága miatt, miért neki áll feljebb és viselkedik paraszt módon utána. Ezek nem segítik elő az amúgy sem túl felhőtlen autós-motoros viszonyt.

Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 28. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok. Én motorozom és sajnos tényleg rengeteg a paraszt motoros, persze autosbol is sok van. Ilyet nem lehet csinálni, hogy tartósan elözzük az 50-el haladó autókat. Sok szabályt megszegek én is naponta, de azért mindennek van határa. 9éve közlekedek motorral minden nap és még nem volt soha gondom, próbálok előzékeny lenni. Aki motorozik, az nagy valoszinuséggel autot is vezet, ahogy én is és ezt nem értem, hogy miért kell így viselkedni ha átül az ember motorra. Én úgy vezetek motort, hogy tudom mi az ami zavar egy autóst és úgy vezetek autót, hogy tudom mi zavar egy motorost. És a nagy része az embereknek erre képtelen, sajnos. Én nem tudok neked mit javasolni, csak több türelmet.
2017. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Egyetértünk. :)

Jó volt olvasni, hogy így látod motoros - autósként.

2017. aug. 28. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!