Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg igaz, hogy aki mindkét...

Tényleg igaz, hogy aki mindkét szemével 65%-ot lát, "szemüveg nélkül vezethet"?

Figyelt kérdés
Korábban jelentkeztem egy lézerklinika alkalmassági vizsgálatára és szó szerint ezt olvastam. Az is a szövegben szerepel, hogy sokan szemüvegben sem látnak 100%-ot. Előbbire visszatérve, tényleg igaz, hogy akinek mindkét szeme legalább 65%-os (az olvasótábla olyan 3/4-e) az szemüveg nélkül simán vezethet? Nekem ezt eléggé nehezemre esik elhinni, mivel én nemrég estem át műtéten, jelenleg olyan 85%-ban látok, de az útirány-előjelző táblákat (pályán, főúton) illetve a seb.korlátozó táblákat nagyobb távolságról most sem tudom rendesen leolvasni (természetesen utasként) és eléggé zavaró is. Eddig úgy tudtam, annak adják meg a jogosítványt, aki az egyikkel tökéletesen lát (100%-ban), a másikkal meg olyan 10-20%-ban legalább, de ebben az esetben is korlátozás kerül a jogsiba, ami a kötelező szemüveg/kontaktlencse használatot követeli meg. Most akkor hogy is van ez?

2017. szept. 7. 10:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ennyire nem egyszerű ám. Hivatalosan a kétszemes látással a vonalig kell tudni elolvasni, addig nem kell szemüveg. Csakhogy van háziorvos aki nem adja meg, csak akkor ha az alsó vonalig elolvasod, ahhoz meg ugye neked már kell szemüveg. Ez meg vicc a köbön, de ez van...


A szemorvosok közül is elég nagy a szórás, nekem elég nagy különbség van a két szemem között, mégis 5 perc alatt elintézett és csókolom. Nem is csodálom, ha le van szólva az egészségügy itthon, mert ez tényleg nevetséges. Többre mentem volna, ha bemegyek egy átlag optikushoz...

2017. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!