Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megállni tilos tábla miatti...

Megállni tilos tábla miatti büntetés, ha nem látható helyen van?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma reggel egy 10.000 Ft-s büntetés figyelt a szélvédőn, várakozni tilos tábla megszegése miatt. Az útra egy kis utcából tolattam be és a menetirány szerinti jobb oldalon álltam meg, szabályosan. Semmilyen tábla nem látható onnan. Az út eleje egy kis kanyar, és odasétálva láttam csak, hogy kint van tényleg a várakozni tilos tábla. Kérdésem, hogy ilyen esetben jogos a büntetés, ha szabályosan érkeztem, parkoltam, s bár tényleg van tábla, de onnan semennyire nem látszik? Köszönöm
2017. szept. 8. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen teljesen jogos. A táblákat sehol nem saroktolatást gyakorlókhoz igazítva teszik ki.
2017. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha előírásszerűen mentél volna be az utcába, akkor biztos láttad volna a táblát is. Teljesen jogos a büntetés.

Hisz a táblát nem hátulról kell látni, mert nem az út végére teszik, hanem az elejére, hogy lásd, ha bemész az utcába, nem?

2017. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hozzá tartozik még, hogy 26 éve itt lakom és eddig nem volt ott tábla. A héten volt egy csőtörés, ami miatt egy kis szakaszon munkálatokat végeztek, lehet, hogy azért tették ki. De sajnos mivel most nem abból az irányból érkeztem, nem láthattam, hogy kb. 1 napja kitették. Sajnos jogos, amit írtok, akkor semmi esély védekezni azzal, hogy nem látszik a tábla?
2017. szept. 8. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tábla létszik, magad is írtad. Akkor hivatkozhatnál arra, hogy nem látszik, ha pl. előtte egy nagy fa van, amelynek terjedelmes lombkoronája eltakarja.

De pl. egy kukásautó sem lenne hivatkozási alap, hogy de kérem, egy teherautó eltakarta a táblát.

A te döntésed volt, hogy nem körbementél, hanem tolattál.

Egy valamire lehetne apelálni: a tiltás új, s türelmi idő indokolt lenne. De aligha kaphatsz rá pozitív választ, mert a megállást egyik percről a másikra is lehet tiltani, mobil táblával.

Persze a nap közben, ideiglenesen kihelyezett tábla esetén, a már ott várakozókat nem büntethetik, de az utána érkezőket már igen.

Akkor jogos, hogy de kérem nyolckor még nem volt tábla.

2017. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, szép is lenne, ha türelmi idő volna.,. Eltörik egy cső, két utcával arrébb kellene mennie a busznak, szűk a kanyar, megállási tilalom kell. Kiteszik a táblàt, aztán meg egy hétig ne büntessenek, csak mert "nemmtudjákmégaztatazemberek"? És addig hol jár a busz?
2017. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy mellékutcából tolattál be? Az utca előtt álltál meg, gondolom, mert utána már az utca feloldotta volna a tilalmat.


A helyszín megmutatása alapján biztosabb választ lehetne írni (Google térkép, helyszín megjelölése és linkelése).

2017. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt benézted. Nem életszerű, de parkolásnál végig kell járnod az adott útszakaszt a sarokig ha ellenkező irányból érkezel tolatva. Akkor is ha tegnap még nem volt ott semmi.
2017. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!