Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért? Miért megy egy busz...

Miért? Miért megy egy busz vezető lakott területen kívül 50 el?

Figyelt kérdés
oké hogy vannak idősek akik 50 el mennek vagy akiknek nem megy úgy a vezetés, de egy menetrend szerint közlekedő távolsági busz miért megy 50 el ország úton? nem beszélve ha mögötte haladok veszélybe érzem magam egy kanyarba ha nincs mögöttem senki és valaki gyorsabban halad simán belém rongyolhat ha nem veszi észre időben hogy 50 el megyünk, meg előzném de egy elég lomha régi paripám van , csak nem értem ezt miért csinálják az emberek? főleg egy sofőr akinek tudnia kéne hogy ezzel akár veszély helyzetet is teremhet .
2017. okt. 1. 22:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg a mentrendje olyan, hogy ráér. Persze várakozhatna a megállóban is.
2017. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha veszélyben érzed magad ne menj ki a közlekedésbe. Nem neked való. Egyébként több tucat emberrel a hátad mögött te se sietnél. A megengedett legnagyobb sebesség nem azt jelenti, hogy annyival kötelező menni. Egyébkéntm eg az is lehet, hogy szimplán kezdő volt az illető, akinek lehet első útja.
2017. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan sporolnak az uzemanyaggal, mert a maradek utan premiumot kapnak (vagy eladjak).
2017. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Lehet attól félt, hogy szétesik a busz, ha gyorsabban megy.
2017. okt. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a menetrendszerkesztők nem mindig követik az életet, nemrég volt róla szó, hogy egy adott útvonalon több évtizeddel ezelőtti buszokra van a menetrend szerkesztve, így vagy 50-nel cammognak, vagy 10-15 perccel előbb beérnek a végállomásra.
2017. okt. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a lomha paripa, mellyel ne lehetne legyűrni egy 50-nel cammogó buszt. Még Trabanttal (2 henger, 2 ütem) is megelőzöm.
2017. okt. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
8 éve van jogsim és vezetek is, veszélyben ebben a helyzetben éreztem magam persze ha már mögöttem is van valaki akkor már nem , és köszi a kérdésemre irányuló válaszod a többiekére meg nem is gondoltam habár igaz mi van ha szét esik a busz :D
2017. okt. 2. 07:15
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"gyorsabban halad simán belém rongyolhat ha nem veszi észre időben"


Aki nem érzékeli időben az előtte haladó jármű sebességét az adja vissza a jogosítványát és járjon busszal.

2017. okt. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

1. lehet, hogy rossz minőségű az út, ezért hajt lassan.

2. a menetrendet be kell tartani. Ez úgy van megszerkesztve, hogy a legforgalmasabb napon, a legtöbb utast szállítva, vagy télen a csúszós utakon is tartani lehessen a menetidőt.

3. a lovaskocsi, kombájn, bicikli... még lassabban halad. Az nem balesetveszélyes? Úgy menj bele a kanyarba, hogy legyen időd reagálni a váratlan eseményekre.

Egy buszsofőr.

2017. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Azért mennek lassan mert spórol az üzemanyaggal, a maradékot pedig eladja a taxisoknak, buszsofőrök ebből élnek.
2017. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!