Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolványomat nem fogadta...

Csakegynagysenki kérdése:

Diákigazolványomat nem fogadta el a vezető a volánbuszon mert nem volt rajta matrica. Miért?

Figyelt kérdés
Mikor elővettem a diákot, mindig elfogadták a volánbuszon.. 14 éves vagyok. Szóval ezt a matricát honnan szerezhetném be? Esetleg nem volt igaza a sofőrnek? Segítség kéne ebben:( most ki kellett fizetni a teljes jegyet (nem valami húzós, de akkor is..)1500Ft-ot.(mellesleg odaadtam 1500-t és hülye vezető 600-t visszaadott:/)

2015. dec. 26. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Az iskola adja még szeptemberben,de ne zavarjon.Kötelező.Azzal igazolod,hogy tényleg tanulsz.Igaza volt a sofőrnek.Menj be a suliba,a titkárságra(ha most szünetben vannak egyáltalán).Ha nincsenek,addig bizony buszjegy,mert így nem érvényes a diák.
2015. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Legjobb tudomásom szerit a tanköteles kor végéig (16 év) nem kell érvényesítő matrica a diákra.
2015. dec. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt igaza a sofőrnek, mert a matrica csak 16 éves kortól kell a diàkra. Ez pont azért van, mert a tankötelessèg 16 év és a matrica igazolja, ha valaki afelett még suliba jár. Szóval neked még nem kell matrica, mert tanköteles vagy, máskor ezt így nyugodtan mondd meg a sofőrnek :)
2015. dec. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Matrica nélkül mit akarsz, matrica nélkül annyit se ér a diák mint egy pakli kártya. Irány a suli és kérj matricát addig meg jegyezés. Nem is értem hogy, lehet h nincs matricázva a diákod, hisz a sulikban általában már kora ősszel "lenyomják a torkodon" .
2015. dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Buszon már volt hogy a buszsofőr nem engedett fel a buszra emiatt és akkor rögtön reklamáltam hogy mivel még nem vagyok 16 éves ezért nem kell rá matrica miután ezt mondtam elnézést kért és felengedett, persze a bérlet felmutatása után.
2015. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elbizonytalaníthat az első (8:34) és a negyedik (10:01) válasz; valamint a jó válaszok alaptalan „leértékelése”: megírom a vonatkozó jogszabályokat és a VOLÁN tájékoztatóját. Ezekre akkor is hivatkozhatsz a buszvezetőnél (is), ha ő téved; illetve, ha itt akár válaszoló téved, akár választ értékelő téved, vagy gonoszkodik.


1.) 362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet az oktatási igazolványokról 37. § (1): „A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti.”

A jogszabály elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban: [link]

A jogszabályból az is látszik, hogy ez a bekezdés a megjelenése óta, azaz 2011. XII. 30-a óta, változatlan.


2.) 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről 45. § (3): „A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható annak a tanítási évnek a végéig, amelyben a huszonharmadik életévét betölti. A tankötelezettség meghosszabbításáról a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján az iskola igazgatója dönt.”

Ez is elolvasható, például a Nemzeti Jogszabálytárban: [link]


De, a VOLÁN utastájékoztatójában is olvasható: „A tankötelezettség felső határát még el nem ért életkorú tanulók diákigazolványát az oktatási intézmények külön nem érvényesítik, azok a kiállítástól számított 8 éven át, legfeljebb azonban a tankötelezettség felső határának eléréséig érvényesek további külön érvényesítés nélkül. A tankötelezettség felső határát elért tanulók diákigazolványa az azt követő október 31-ig érvényes. Ezt követően a közoktatási diákigazolvány érvényesítő matricával tanévenként kerül érvényesítésre.”

Ez a VOLÁN honlapján olvasható, a IV. fejezet vége felé:

[link]

2015. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

engem is mindig piszkáltak miatta a sofőrök. akkor mèg 18 alatt nem kellett matrica... ès hiaba mondtam, nem hittèk el. így bementem a sulim titkárságára ès kèrtem egy jogviszony igazolást.(lehet nem ez a neve,de ha mondod tudják mire gondolsz) utána ha nem hitt nekem a sofőr,megmutattam a papírt.

nehogy már teljes aru jegyet vegyèl diákkènt,csak azèrt mert nincs kèpben a szabályokkal.

2015. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csak annyit akit hülyének hívtál nap mint nap az életedet bízod.

97.szept.1-től 98.aug.31-ig születetteknek 2015.okt.31.

98.szept.1-től 99.aug.31-ig születetteknek 2016.okt.31.

99.szept.1-től 00.aug.31-ig születetteknek 2016.okt.31.

00.szept.1-től 01.aug.31-ig születetteknek 2017.okt.31. Matrica kell

2016. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!