Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sajnos nagyon siettem vki...

Latin kérdése:

Sajnos nagyon siettem vki majd szivinfartust kapott. Es lakott területen belül fix trafival 110km\órával lekaptak. Ez miatt a büntetés mellé elveszik a jogsimat?

Figyelt kérdés

2017. okt. 2. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Vészhelyzetben ki lehet menteni a tiltott helyen várakozást, de a gyorshajtást nem.
2017. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Tévedsz, kedves utolsó!

Engem jóval a megengedett sebesség felett vitt a férjem a tőlünk 40 kilométernyire lévő kórházba, és két motoros rendőr megállított minket.

Mikor látták, hogy mi a helyzet, elénk kerültek, és szirénázással szabadítottak utat nekünk, egészen a kórház kapujáig.

Kérdező, bocsáss meg az offért! :)

2017. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
29%

Elfelejtettem írni, hogy babát vártunk, és megkezdődtek a fájások, elment a magzatvíz.

Előző voltam.

2017. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
80%-os! Én jogról írtam, nem gyakorlatról. Előfordulhat ilyen, tudom.
2017. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves 78%-os!

Biztos igazad van, ami a törvényt illeti.

Én csak a saját tapasztalatomról számoltam be. :)

2017. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A kérdező viszont nem mesét szeretne olvasni.


Vészhelyzetben gyorsan ment, s megbüntették. Jogszerűen, nem sztorisan. A rendőrök.

Jogsija miatt aggódik, erről kérdez.

Egy 43%-os nyugtatni kezdi, hogy a vészhelyzet miatt mehet gyorsabban, nem büntetik meg.

Én meg szeretném, ha tudná a kérdező, hogy a vészhelyzet gyorshajtásnál jog szerint nem mentő körülmény.

Meg is büntették, mint látjuk.


Számos kérdés van itt a rovatban erről, ahol a vészhelyzetre hivatkozó kérdező nagyon keményen le lett dorongolva.

Itt ez eddig nem történt meg. Emberileg érthető, hogy valaki családtagját, rokonát, bárki bajba jutott idegent menteni próbál saját kocsival.

Különösen, ha családtagról van szó. De ez egy stresszes helyzet, ami önmagában is biztonsági kockázat.

A többi közlekedő meg nem érzékeli a sietős járművet. A dudára rá lehet feküdni folyamatosan, de akkor is csak egy őrültnek nézik.

Veszélyes.


A rendőrök is emberből vannak. A leírt esetekben a Szolgálunk és Védünk szerint jártak el.

Ők sem szeretnek büntetni, ha nem muszáj. Kérdező pórul járt, más esetekben meg segítettek a rendőrök, ahogyan tudtak.


Abban reménykedem, hogy a száguldás nem volt hiábavaló, s már jól van az illető személy.

2017. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
27%

Egy illusztráció arra, mennyire nem játék a gyorshajtás, veszély esetén sem.


Mentős, MKJ ment, bringás zöldön kerekezett át, nem hallotta a mentőt saját hibájából. Körbe sem nézet.

A mentőt vezető sofőrt mégis elítélték. Szóval így sztorizzatok arról, lehet-e gyorsan menni, ha baj van.


[link]

2017. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
8%
Az egy dolog, hogy nem jogszerű, de ha valós vészhelyzet van akkor a gyakorlatban inkább az szokott lenni, hogy a rendőrök beállnak segíteni, lásd a várandós esetet is felettem néhánnyal. Nekem az jön le a kérdező kérdéséből, hogy hasonló vészhelyzetben volt és TRAFFI kapta le, nem is tudom honnan vetted ezt, hogy őt a rendőrök büntették meg.
2017. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
8%
Közben látom írtál még hozzá. Ha valakit elütsz közben, az nyilván a te felelősséged. Nem tudom miért kell ezen erőlködni.
2017. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

A végszükség

23. § (1) Nem büntetendő annak a cselekménye, aki saját, illetve más személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelme érdekében így jár el, feltéve, hogy a cselekmény nem okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett.

(2) Nem büntethető, aki azért okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett, mert ijedtségből vagy menthető felindulásból nem ismeri fel a sérelem nagyságát.

(3) Nem állapítható meg végszükség annak javára, akinek a veszély előidézése felróható, vagy akinek a veszély vállalása foglalkozásánál fogva kötelessége.


Viszont, ha nem hivatkozott vészhelyzetre, végszükségre, akkor nem fogják figyelembe venni. Ez nem sztorizás, törvény. Persze a végszükségnek van más kritériuma is, pl. mentők hívása lehetséges volt-e, stbstb...

2017. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!