Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes végigmenni a motoros...

Érdemes végigmenni a motoros jogosítvány összes fokozatán?

Figyelt kérdés
27 vagyok, magas, jókötésű; motoros tapasztalatom viszont csak 50-es kismotorokkal van (Simsonok, robogók). Most felmerült bennem az igény nagyobb motor vezetésére. B-s jogsim van már jópár éve, arra ugye lehet tenni B125-öt (aminek az időtartama miatt megoszlanak a vélemények a vizsga sikerességéről). Egy 250-350-es géppel már szerintem szépen lehet túrázgatni. Arra gondoltam, hogy a 125-ös korlátozást(B125 vagy A1) kihagynám, nekimennék az A2-nek egyből. Jó a gondolatmenetem vagy először ismerkednem kéne a kissebbel is? Tapasztaltabb motorosok véleményére volnék kíváncsi.

2017. okt. 4. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A2-vel nem fogsz mellé, abba pont olyan motorok esnek bele amikkel szépen megtanulsz motorozni, de nem érzed magad 'kicsinek'. Egy 125-ös motornak véleményem szerint semmi értelme hétköznapi használatra, ezért én azt ki is hagytam. Pont nincs benne elég erő ahhoz, hogy például autópályán használd, a hangját sem mondanám kielégítőnek, inkább felfúrtam anno a Simsonom és megvártam az A2-t.


Én nem olyan régen váltottam nagyobbra egy Ducati Monster 600-ról. Erről a motorról annyit kell tudni, hogy gyárilag azt hiszem 4 lóerővel az A2 felső határa felett van, de elég sok direkt úgy van lepapírozva, hogy 35KW (vagy akár 25KW a régi szabályok szerint) van a forgalmiban - nekem is így volt, sokszor megállítottak de soha nem volt belőle probléma. Ajánlom neked, nekem is közvetlenül a Simson után jött ez a motor, nagyon hamar összeszoktunk, pedig még csak nem is vagyok túlságosan magas (179cm). Ennél kisebbet én 27 évesen már nem vennék, ez pont az a motor amivel felkészíted magad a tényleges nagymotorra anélkül hogy megölnéd magad, de nem is fogod gyengének érezni. Régi vágású motor, de időtlenül szép dizájn. A hangja is tisztességes, élvezetes járgány, gyakran vittem átnézetni de nem volt vele problémám több mint 3 év és ahhoz mérten nagyon sok km alatt, szép időben mindig ezt használtam a kocsi helyett.

2017. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Áh! Ne gatyázz! Te már megcsinálhatod helyből a korlátlant. Nem kell félni a "nagy" gépektől, én is Simson után kezdtem a tanfolyamot GS500-zal és 600-as Bandittal vizsgáztam (elsőre).
2017. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kettes! Első válaszoló vagyok, ez valóban így van, én is majdnem azt írtam neki hogy menjen korlátlanra (sőt: igen, kedves kérdező, tedd le a korlátlant!), viszont ennek megvan a veszélye. Nem tudhatod, hogy mindenki úgy fogja-e végezni, mint te. Nekem volt egy nagyon kedves barátom, akit 2 éve vesztettem el, mert ő is egy 50-es motorról váltott kapásból egy nagy gépre. Gondolta, leteszteli mennyit megy - sokat ment. Többet, mint amit ő irányítani tudott volna. Ez felelősség kérdése, és ameddig nem ismersz valakit jól, nem vagy benne biztos, hogy az illető féken tudja tartani az adrenalin utáni vágyát, addig nem ajánlasz neki kapásból nagyobb motort. A készségeink, és a felelősségtudatunk sem egyforma.
2017. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A korlátlan jogsi nem rossz döntés, a tanulómotorok általában a skála alján vannak teljesítményt tekintve, ettől nem kell tartani. Utána viszont én végigjárnám a szamárlétrát: kezdésnek CBF250, később GS500 majd valami nagy (ha ez nem volt elég).


Ha pénzed engedi, akkor a fenti motorok helyett valami újabb, ABS-es vasat válasszál (pl: CB500x). Engem ez a technológia többször megmentett.

2017. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj korlátlant egyből, az oktatás alatt úgysem lesz nagymotoros élményed hiába 600-as géppel vizsgázol. Szóval korlátlan jogsi, és 60-70lóerőig szerintem nyugodtan választhatsz kezdő motort. Pl. Yamaha XJ600S Diversion, vagy Kawasaki Er6n/f, jó még a Kawasaki Er5, Honda CBF500. Innentől érdemes kezdeni létrát és sűrűbben mászni, mert ezekkel már meg jól meg lehet tanulni motorozni, meg még szelídek, nem büntetnek annyira ha hibázol, viszont ha akarod, akkor lehet élvezni is, durvulni kicsit.
2017. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jap, csináld meg a rendes A jogsit, nem kötelező ezzel rögtön nagy gépre ülni és 400-zal menni. Meg lehet tanulni egy kicsi 600-assal aztán később eldöntöd mit akarsz, lehet nem is kell majd nagyobb.
2017. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tök fölösleges végigmenni, ha teheted, irány a korlátlan.

Árban nem sokkal több, cserébe bármilyen motort választhatsz.

(Plusz kezdő motornak ugyan úgy vehetsz egy 250-600-as motort majd.)



"Gondolta, leteszteli mennyit megy" -> ez ellen semmilyen fokozatosság nem fog megvédeni. Sajnálom, hogy ez történt, de 50-esen is meg lehet halni akár.

2017. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én egyből a korlátlant tenném le. Nem a jogsi fokozata számít hanem a motor teljesítménye. Ha veszel egy 250-350-es gépet és vérszemet kapsz (márpedig Simson és robogó után fogsz :D) akkor elég hamar kinövöd azt a kategóriát és kereshetsz nagyobb gépeket + a jogsival akkor már nem kell foglalkozni.
2017. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

20 évig csak Simsont vezettem.

Amikor behozták,hogy B jogsival különbözeti vizsga után lehet 125-ös motort vezetni vettem egy Honda CBF125-öt.

A Simson után megváltás volt akkor azt hittem örökös lesz.Hát nem az....gyorsan kinőttem és 1 év után eladtam levizsgáztam korlátlanra és vettem egy 600-as Yamaha Fazert :)

2017. okt. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3: Igazad van. De ha belegondolsz ez embertípus kérdése. Meg lehet halni 50-essel is ha az ember hülye. Attól hogy a korlátlan jogsi megvan még nem kell rögtön Hayabusát venni.
2017. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!