Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van-e értelme a "fedélzeti"...

Van-e értelme a "fedélzeti" kamerának?

Figyelt kérdés
Jó 15 éve közlekedem kerékpárral Budapesten, amikor tudom segítem a többi közlekedőt járműtípustól függetlenül, a szabályokat igyekszem betartani. Mindennemű, közlekedési eszköz-alapú ellenségeskedéstől, árokásástól, hangulatkeltéstől, távol tartom magam. Az egyre sűrűbb konfliktus miatt úgy döntöttem, veszek kamerát és gáz riasztófegyvert, mivel a sajnálatos módon egyre inkább elmexikóiasodó közhangulatban, közlekedési morálban az ember könnyen belefuthat dolgokba. kérdésem az, hogy egy saját kamerafelvétel egy esetleges, rendőrségi üggyel folytatódó konfliktus esetén mennyire bizonyító erejű. Tehát pl. ha valaki kihajt elém elsőbbségem ellenére, és utána még rám is támad, és minderről felvételem van, de az elkövető tagad, mi fog történni? Nem akarok feleslegesen kiadni 60 ropit egy GoPro-ra.. A segítő válaszokat előre is köszönöm.

2017. okt. 12. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Figyelembe szokták venni a felvételt.
2017. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

A bíró szabadon eldöntheti, hogy figyelembe veszi-e az általad készített felvételt.

Szóval, ha az ellenfeled csókos, akkor cseszheted.

2017. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe veszik ha úgy alakul a dolog, de azértn em mindig bizonyíték erejű. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy jól jársz vele. Bár remélem nem a nagy kerékpáros igazságosztók közé akarsz vele látni, mint a youtube-on lévők.
2017. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

figyelembe fogja venni.

én a kocsiba nemrég raktam elöl hátul.

bicajra sem ártana sajnos....

2017. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Nem, mint ahogy fent is írtam, nem veszek részt semmiféle ellenségeskedésben, amely a használt járművek típusán alapul. Lehet, hogy valamikor autós leszek, gyalogos is vagyok, stb. Nem tennék fel videókat, amúgy bőven tudnék autósról is, bringásról is. Ma pl. egy A8-asos bűnöző úr oktatott ki a Bajcsy-n hogy miért nem a kerékpárúton megyek, miközben a buszsávban is lehet közlekedni kerékpárral (oda van festve a jel), miközben a tisztelt bűnöző úr végig a buszsávban jött.
2017. okt. 12. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Én alapvetően követném az orosz példát, és kötelezővé tenném a kamerát az autóban, vagy anélkül nincs biztosítás. Rengeteg kérdéses helyzet tisztázásában lenne hatalmas segítség.
2017. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Azért ne kockáztassuk a biztosítást, mert én is használok kamerát nem is rosszat, CONCord hd 70 és volt már, hogy lefagyott és pont akkor történt izgi eset ( így szokott lenni általában Murphy törvénye) Hátra még nem tettem mert az drágás lenne mind a 3 autóba azaz 6 kamera , van kettő egyiket Apu másikat én használom, nem egyszer volt már izgi esetem amit rögzített Era ( így hívom ) Mondjuk autós vagyok, de SanskritFritz miatt kezdtem el én is a kamerázást, bár nem Pesten , vidéken , de azért jó dolog szerintem. Teljes mértékben támogatom azt, hogy használj ilyet és elfogadják, bizonyíték a bíróságon. Mindig arra gondolok ilyenkor, hogy miért ne fogadnák el? Ha láttátok a Szökés című sorozatot ott Lincoln-t úgy húzták csőbe, hogy meghamisították a felvételt, de Veronika rájött egy számítógépes csávó említette is, hogy felvételt nem lehet hamisítani, ott is az volt a hiba, hogy lövéseket nem tudták szinkronba hozni a generált hanggal, kvázi arra utalt a rész, hogy az amerikai titkosszolgálat vagy ott inkább "A cég" sem tudta a technológiájával megcsinálni a felvételt, hogy ne szúrja ki senki, végül persze nem vették figyelembe, de csak egy film, meg jó volt leírni.


Egy szó mint száz, van értelme igen.

2017. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt érdemes meghallgatni, tavalyi interjú


https://www.youtube.com/watch?v=9y7e4hSCXkc

2017. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod, csak ne publikáld a felvételeket. Szükség esetén meg jól jársz, ha van. GoPro-t egyébként nem ajánlom, nem erre tervezték. Van könnyebb, kisebb és olcsóbb kamera.
2017. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem évek óta van ,bár nem bicajon . Bizonyító ereje van ,gondolj csak bele az említett bicajos youtubos felvétele még a híradóban is benne volt,mikor leszorította a korlátra a buszvezető ! Ha nem lett volna felvétel és tanu sem akad akkor bizony semmit nem tud bizonyítani!

Elég ha a másik kocsiban egyel több ember van már hiába mondod mi történt ha a másik felek összebeszélnek ellened.


Nekem autóval volt már néhány balesetem és olyan is ahol ütközés után a másik fél egyből hazudozni kezdett. Elég volt megmutatni a kamerát a szélvédő mögött és egyből lelohadt a vigyor a képéről és másképpen állt a dolgokhoz. Azért a rendőrt kihívtam, mert ilyen emberrel nem leszek jófej,a felvételt meg mellékeltem az ügyintézőnek később..Figyelembe vették, és végül nekem fizetett a biztosító.

Önvédelmi gázriasztó-fegyverhez szerezz engedélyt akkor hordhatod. Egyszer kelljen csak és lehet megmenti az életed.

2017. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!