Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kivéve célforgalom jelölés...

Kivéve célforgalom jelölés esetén behajthatok?

Figyelt kérdés
Van egy utca, aminek egyik végére ki van téve egy behajtani tilos tábla "kivéve célforgalom" kiegészítőtáblával. Ha nem konkrétan az utcában van dolgom, hanem az utca túlsó végével szemben lévő épületnél (ami egy erre merőleges utca), viszont én ebben a behajtani tilosos utcában szeretnék leparkolni, akkor behajthatok erre az utcára?

2017. okt. 14. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Amikor kreszre jártam, erre azt mondták, hogy bármit lehet mondani, ez a cél dolog megfoghatatlan. Kb vicc kategória.

Hiszen neked az a célod, hogy ott parkolj le, mert közel van.

Aztán mikor vezetni jártam, nem egyszer gyakoroltuk ilyen helyen a parkolást, az oktató mindig elmondta, hogy akkor ide most behajtunk... céllel. Hiszen az volt a célunk, hogy ott gyakoroljunk.

2017. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az a célod, hogy átgurulj az utcában. Kb nonszensz ez a tábla, nem is ellenőrzi senki, hogy ki megy be.
2017. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Jók az eddigi válaszok, de az ismereteik pontosítása miatt idelátogató kezdők miatt említem meg, hogy a "Behajtani tilos" tábla alatt csak egyetlen kiegészítőtábla szerepelhet, amin egy kerékpár látható, és amin esetleg időkorlát is olvasható. Ez a tábla kör alakú tele-piros, a közepén egy vízszintes fehér vonalkával. Az egyirányú utcába behajtás ellen tilt.


Ami tábla alatt a "kivéve célforgalom" felirat olvasható, az szintén kör alakú, de fehér tábla, széle körben piros csíkkal. Ennek jelentése: "Mindkét irányból behajtani tilos". A fenti kérdés ennek a táblának az értelmezésére vonatkozik az alá kitett kiegészítővel együtt.

2017. okt. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:
57%

Egyszer úgy hozta a sors, hogy belefutottam egy ilyen "kivéve célforgalom" tábla által védett utcába. Murphy törvénye szerint jött is a rend mogorva őre. Kérdés: hová-hová, nem látjuk a táblát? Bennem megmozdult a kisördög. Biztos úr, én azért hajtottam be, mert -ahogy a tábla felirata is mutatja- nekem itt az a célom, hogy teljesen szabályosan, forgalmat képezzek.

Jaaa, hogyne, az más, akkor csak tessék, jó utat.

/aztán hosszan és bambán nézett utánam/ ;)

2017. okt. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kresz-ben ez áll: ""Kivéve célforgalom” felirat van, a tilalom nem vonatkozik arra a járműre, melynek úti célja a táblával megjelölt úton vagy övezetben van."


Nagyon egyszerű: áthajtani az ilyen utcán nem szabad, de ha már megállsz akár 1 mp-re is, már jó vagy.

2017. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

"a tilalom nem vonatkozik arra a JÁRMŰRE"


Vagyis, az lényegtelen a rendelet szempontjából, hogy neked a szomszéd utcában van dolgod, vagy a szomszéd városban, a lényeg, hogy a járművel ott akarj megállni.

2017. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha ott leparkolsz akkor az már egy cél.Szóval szabályos a dolog. Megállás nélkül áthajtani az szabálytalan.De valójában nem szokta ezt senki figyelni .
2017. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!