Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behajtani tilos, kivéve...

Behajtani tilos, kivéve célforgalom. Számít, hogy parkolás után hová megyek?

Figyelt kérdés

Ma egy olyan utcában parkoltam (várakoztam), ahová ki volt írva, hogy mindkét irányból behajtani tilos, kivéve célforgalom. Egy teljesen szabályos várakozóhelyre tettem az autót. Majd amikor visszaérek, egy "kedves" helybeli nyomtatott papírját találtam meg a szélvédőn: "Ön a KRESZ 14.§ (1)bek. n. pontját (3) bekezdését megsértette, Mindkét irányból behajtani tilos, kivéve célforgalom. Ön nem az xy utcában lévő cél elérése miatt parkol itt. A következő alkalommal feljelentem a közterület felügyeletnél. Egy lakó"


Namost: én megnéztem a KRESZ-t a jogtárban, a célforgalmat nem úgy vizsgálja, hogy az is számítana, hogy a várakozó gépjárműből gyalog hová megy az ember. Az én olvasatomban a "Behajtani tilos, kivéve célforgalom." annyit tesz, hogy átmenő forgalomként nem szabad behajtani, de ha leparkolok, máris célforgalom vagyok. Tehát szerintem a közterület de akár a rendőrség is elküldené a kedves lakót.

Vagy rosszul tudom?



2013. júl. 26. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően osztom a véleményed.

Én leközelebb szánnék rá egy kis időt(tanúval!) és meglesném ezt a "kedves" helybelit.

2013. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, ezen nincs is mit ragozni!

Néha vannak ilyen unatkozó önjelölt csendőrök. Régen még bosszantottak, és ilyenkor ráfeküdtem a kürtre egy fél percre, aztán körben mindenkinek beintettem aki kidugta az orrát a hangra. Ma már nem tudnak érdekelni.

2013. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha célforgalomnak számít az utca autóraktárrá való átalakítása, akkor igazad volt.
2013. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as, ezt a KRESZ írja vagy csak a te kötekedő véleményed?

Mert nem véleményeket kértem, hanem szabálybéli állásfoglalást.

2013. júl. 26. 19:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

(3) Ha az (1) bekezdés n)-y) és z/2. pontjában említett jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő táblán „Kivéve célforgalom” felirat van, a tilalom nem vonatkozik arra a járműre, melynek úti célja a táblával megjelölt úton vagy övezetben van.


Itt nincs meghatározva, hogy mi az a bizonyos "úti cél"! Esetedben ez a parkolás volt. És? Amíg szabályosan teszed, hát tedd!


A nagyobbik gond az, hogy az ott lakók - mint sok más helyen az országban - sajátjuknak tekintik az úttest telkük előtti részét, és irritálja őket, ha valaki más meg mer ott állni!


Ezen az oldalon is volt már sok olyan kérdés, amikor az volt a gond, hogy a szomszéd miért áll a másik háza elé...

2013. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát aztán? Keress utána, a KRESZ nyilvános, online is elérhető, guglizni kell csak.
2013. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de akkor ezek szerint jól értelmeztem, hogy jogi szempontból nem szankcionálható egy célforgalomban való leparkolás. Az ilyen egyén irritálódások meg gondolom a függöny mögül nézegető ráérős frusztrált rosszindulatú idióták sajátossága, akik unalmunkban ezen élvezkednek, hogy ilyen cetliket gyártanak.
2013. júl. 26. 19:44
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező ,igazad van. Nyugodtan feljelenthet az "egy lakó" bárhol , ki fogják röhögni ,mert az hogy leparkoltál az már egy cél, és gondolom nincs a teljes gyaloglásodról videója oda és vissza,nem tudja bizonyítani hogy nem csengettél be a 32/ B-be megkérdezni Cserepes Hajnalkát van e neki hüvelygombája?? Mert ez is egy cél ,még akkor is ,ha Hajnalka nem volt otthon és ezért lógó orral kellett távoznod :)
2013. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
:D
2013. júl. 27. 06:02
 10/14 anonim válasza:

Tudom régi kérdés ,de

a pontos megfogalmazás ami a KRESZben áll:

"Kivéve célforgalom azt jelenti, hogy a behajtási tilalom nem vonatkozik arra a járműre, amelynek úti célja a táblával megjelölt úton van (úti cél lehet pl. látogatás, rakodás, ügyintézés stb.)"

Tehát ha te gyalog elmész egy másik utcába ügyetintézni látogatni stb. akkor már nem azon az úton van a te úticélod amelyre parkoltál ergo szabálytalan voltál.. Igaza volt a lakosnak.

2015. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!