Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tehetek-e feljelentést egy...

Tehetek-e feljelentést egy szabálytalanul kanyarodó, elsőbbséget meg nem adó autós ellen, aki majdnem elütött?

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán, szegeden bicikliztem párommal, zöld fényjelzést kaptam az átkelőhelyen, körülnéztem, nem jött semmi és elindultam. Mikor majdnem elértem az úttest közepéig egy autó kb 50 Km/h-s sebességgel bekanyarodott arra az útra amin épp átkeltünk. A lélekjelenlétemnek köszönhető egyedül hogy nem történt baleset..
2017. okt. 28. 15:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen tehetsz feljelentést. Hány tanúval tudod igazolni az esetet? Esetleg van filmfelvétel róla?
2017. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
A párom egy tanú, filmfelvétel sajnos nincs, otthon hagytam a kamerámat. :)
2017. okt. 28. 15:28
 3/36 A kérdező kommentje:
Az incidens után láttam hogy hol áll meg, és odamentem hozzá. Megkérdeztem tőle, hogy esetleg nem baj-e, hogy az imént majdnem elütött? Erre a csaja, akinek biztos van jogsija, mondja hogy le kellett volna szállnom. :D A kerékpár átkelőhelyen. :D
2017. okt. 28. 15:29
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz feljelentést róla, feltéve hogy tudod a rendszámát. Arra számíts, hogy a sofőr tagadni fog mindent, szóval neked kell bebizonyítanod, hogy tényleg az és tényleg úgy történt ahogy állítottad.
2017. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Természetesen felírtam a rendszámát, és persze tisztában vagyok vele hogy tagadni fogja. :D Azt mondta rajtam volt a kapucni, és hogy én voltam figyelmetlen. :DD Szóval ezek szerint ha egy megkülönböztettet jelzéssel ellátott gépjármű vezetőjén kapucni van, nem kell neki elsőbbséget adni. Minden nap újat tanul az ember. :D
2017. okt. 28. 15:31
 6/36 anonim ***** válasza:
36%
"Erre a csaja, akinek biztos van jogsija" egy ügyes száj csodákra képes és sok mindent el lehet vele érni, no de feljelenteni bárkit bármikor lehet csak értelme nincs
2017. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a fajta ember aki feljelentgeti a másikat, de ez egyszerűen felháborító, hogy ilyen típusú embereknek van jogosítványa, a legjobb az lenne ha az ilyenektől elvennék örökre, mielőtt baleseteket okoznak, mert az ilyen ficsúrok tehetnek a legtöbbről. :S
2017. okt. 28. 15:34
 8/36 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy biztos van jogosítványa, mert hülyeséget mondott. A kijelölt kerékpár átkelőhelyen nem kell áttolni a kerékpárt, pont azért lett kitalálva hogy ne lassítsa a forgalmat.
2017. okt. 28. 15:36
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat Kolompár Achillesz! Meg fogom tenni a szükséges lépéseket!
2017. okt. 28. 15:38
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ez az, feljelenteni lehet, de bizonyítani nem tudsz semmit.

Ketten mondjátok, hogy így volt, ők ketten mondják, hogy nem így volt, döntetlen.

A "majdnem elütött", az viszonyítás kérdése, amihez már valami tárgyi bizonyíték is kellene, anélkül teljesen biztos, hogy nem fogják megbüntetni a sofőrt.

Akár azt is mondhatják, hogy ti a megengedett sebesség duplájával vágódtatok oda, azért nem vett észre benneteket, nem számított ilyen ámokfutókra. Ilyen bemondásos alapon meg téged kellene büntetni, de persze neki sincs filmfelvétele.

Szóval, legjobban teszed, ha nem idegesíted magad még a kilátástalan feljelentgetéssel is, a rendőrrel való vitával, hanem elfelejted az egészet.

2017. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!